Rezultate te kerkimit per termin: +Policis +Librazhd

Meta: total 1000 / total_found 1275 / time 0.004 / keyword[0] policis / docs[0] 137769 / hits[0] 304693 / keyword[1] librazhd / docs[1] 5534 / hits[1] 8785 /
Fotolajm/ Depozitimi i plehrave, tek dera e Komisariatit të Policisë Librazhd
  • 2019-04-06

Fotolajm/ Depozitimi i plehrave, tek dera e Komisariatit të Policisë Librazhd

Dera e Komisariatit të Policisë në qytetin e Librazhdit duket se shërben edhe si vend-depozitim për mbetjet. Kjo foto e ardhur në redaksinë e Gazeta Shqip tregon madje sesi Komisariati është kujdesur t’i sensibilizojë qytetarët që t’i depozitojnë mbeturinat vetëm në vendin

Çpo ndodh në Elbasan? Prishi takimin e Ramës, arrestohet ish-deputeti i PD
  • 2019-04-02

Çpo ndodh në Elbasan? Prishi takimin e Ramës, arrestohet ish-deputeti i PD

Vazhdojnë tensionet në qarkun e Elbasanit, ku kryeministri Edi Rama dhe eskorta e tij janë ndalur disa herë në pritë, gjatë rrugës për në vendet ku ka zhvilluar aktivitetet elektorale. Pas arrestimit të kreut të PD në Librazhd dhe 5 militantëve që i ndërprenë rrugën shefit të qeve

Përplasi këmbësorin me makinë, arrestohet kreu i PS në (Foto)
  • 2019-01-23

Përplasi këmbësorin me makinë, arrestohet kreu i PS në (Foto)

Haxhi Çollaku Kryetari i Partisë Socialiste për Përrenjasin, Haxhi Çollaku, është vënë në prangat e policisë, për shkak se ka përplasur me makinë një kalimtar. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Përrenjas-Librazhd, ku mjeti tip Mitsubishi, i drejtuar nga 43-vjeçari, humbi kontrolli

No Pic available
  • 2019-01-08

Pritet borë dhe ulje temperaturash, ARRSH këshillon drejtuesit e mjeteve

Vala e të ftohtit të acartë që ka përfshirë vendin pritet të jetë prezente edhe në ditët në vijim, me Autoritetin Rrugor Shqiptar që këshillon drejtuesit e mjeteve që të tregohen më të kujdesshëm në lëvizjen gjatë natës, pasi temperaturat pritet të shkojnë në vlera ekstremis

Ngrica dhe bora, ARRSH: Ja akset ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)
  • 2019-01-05

Ngrica dhe bora, ARRSH: Ja akset ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me gjendjen e akseve rrugore dhe kushtet e qarkullimit të automjeteve. Në Rajonin Verior Shkodër: Nuk ka pasur reshje gjate natës, temperaturat shumë të ulëta, të cilat kanë shkaktuar prezencën e akullit në rrugë. Kontraktorët e mirëmba

Borë dhe akull, akset ku duhet të bëni kujdes 
  • 2019-01-03

Borë dhe akull, akset ku duhet të bëni kujdes 

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon për gjendjen e akseve rrugore në të gjithë vendin pas reshjeve të borës. ARRSH thotë se në të gjitha akset kryesore të vendit që ka pasur reshje bore janë marrë të gjitha masat e nevojshme nga kontraktorët dhe është bërë kriposja dhe pastrimi i

Plagosje me armë në Librazhd,  autori grabit një makinë për tu arratisur
  • 2018-11-28

Plagosje me armë në Librazhd, autori grabit një makinë për tu arratisur

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Librazhd. Burime nga policia bëjnë me dije se ka bërë të mundur arrestimin e autorit të dyshuar të plagosjes së 22-vjeçarit. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit Pistolet