Rezultate te kerkimit per termin: +Policis +Ushtarake

Meta: total 1000 / total_found 2924 / time 0.006 / keyword[0] policis / docs[0] 131676 / hits[0] 292984 / keyword[1] ushtarake / docs[1] 32571 / hits[1] 52364 /
Theu urdhrin ushtarak, Ministria e Mbrojtjes ndalon Luiza Gegën të garojë në Turqi
  • 2017-06-08

Theu urdhrin ushtarak, Ministria e Mbrojtjes ndalon Luiza Gegën të garojë në Turqi

Luiza Gega respekton parashikimet edhe në garimin e dytë të Superligës turke si sportiste e Fenerbahçes. Pas titullit kampion që i dhuroi një ditë më parë në 3000 m/p, Gega rikonfirmohet si e pathyeshme në pistë në finalen e 1500 m. Pas një garimi të dominuar plotësisht prej shqipta

No Pic available
  • 2017-06-08

Komunisti i akuzuar për vrasje kapet pas 45 vitesh arrati

Ai mundi të arratisej, por jo të fshihej përgjithmonë. Ky është rasti i Masaaki Osaka në Japoni, i cili ka mundur të mbetet në arrati për plot 45 vite, ndërsa ishte akuzuar për vrasjen e një oficeri të policisë gjatë protestave në rrugët e Tokios. Ai dyshohet se e vuri zjarrin zyrt

ISIS sulmon resortin turistik në Manila, 25 të plagosur
  • 2017-06-02

ISIS sulmon resortin turistik në Manila, 25 të plagosur

Shpërthime dhe të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Resorts World Manila në Filipine, jo larg aeroportit të qytetit. Sipas medieve ndërkombëtare, ISIS ka marrë përsipër sulmin, ku raportohet se një luftëtar filipinas i ISIS-it, që flet nga Marawi, thotë se ushtarët-ujqër të

Zhbllokohet autokolona e ushtarëve shqiptarë në Greqi
  • 2017-06-02

Zhbllokohet autokolona e ushtarëve shqiptarë në Greqi

Ushtarakët shqiptarë që mbetën të bllokuar teksa po kalonin tranzit në Greqi për të arritur në Rumani janë nisur drejt destinacionit final. Lajmin e ka konfirmuar Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Një forcë ushtarake shqiptare që udhët

No Pic available
  • 2017-05-31

ANALIZA/ A ecën dot Europa e vetme, pa Amerikën? Nga mbrojtja, tek terrorizmi dhe tregtia

SKENARET: Nga mbrojtja ushtarake tek lufta kundër terrorizmit, duke kaluar nga tregtia dhe zhvillimi: ja çfarë rrezikohet në përballjen e re transatlantike. Dhe interesat e mesdhetarëve janë të ndryshme nga ato të gjermanëve Angela Merkel ka reaguar ashpër ndaj sabotimit të G7 prej Donal

No Pic available
  • 2017-05-30

Ja se si Trump mund të fitojë luftën më të gjatë të Amerikës

Nga Paul D. Miller Lufta në Afganistan është shumë e rëndësishme dhe Presidenti Donald Trump mund ta fitojë atë. Përkundër shqetësimeve të tjera të administratës Trump, ai ka mundësinë të shmangë gabimet e paraardhësve të tij dhe të sjellë luftën në një përfundim të vonuar

Plagoset me armë zjarri 20-vjeçari në Vaun e Dejës
  • 2017-05-21

Plagoset me armë zjarri 20-vjeçari në Vaun e Dejës

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Vaun e Dejës. Burime policore bëjnë me dije se i plagosuri është shtetasi Emiljano Zefi, 20 vjeç, punonjës i policisë ushtarake. Mësohet se 20-vjeçari është plagosur me kallashnikov. Policia ka nisur hetimet për zbar