Rezultate te kerkimit per termin: +Policis +Ushtarake

Total: 665
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.569Z

Shkarkohen 13 oficerë të policisë ushtarake

Trembëdhjetë oficerë të policisë ushtarake janë shkarkuar në Shqipëri nga Ministria e Mbrojtjes. Lajmi konfirmohet për televizionin A1 Report dhe ‘Shqiptarja’ nga burime të kësaj ministrie. Shkarkimet pasojnë largimin e kreut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.564Z

Shkarkohen dhe 13 oficerë të policisë ushtarake

Trembëdhjetë oficerë të policisë ushtarake janë shkarkuar në Shqipëri nga Ministria e Mbrojtjes. Lajmi konfirmohet për televizionin A1 Report dhe ‘Shqiptarja’ nga burime të kësaj ministrie. Shkarkimet pasojnë largimin e kreut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.615Z

Vritet komandanti i policisë ushtarake

Forcat e sigurisë thonë se një person i paidentifikuar ka vrarë sot një komandant të policisë ushtarake libiane, në qytetin Bengazi. Burimet thanë se Ahmed al-Barghathi u godit nga disa plumba, dhe vdiq në spital, transmeton REL. Bengazi, qyteteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.844Z

Kodheli emëron Xhevdet Zenelinsi Komandat të Policisë Ushtarake

TIRANË - Emërohet Komandanti i ri, i Policisë Ushtarake, pas shkarkimit të Ylli Zylës, i cili është Kolonel, Xhevdet Zeneli. Vendimi është marrë nga ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.Zeneli ka qenë dhe më parë në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.857Z

Policia Ushtarake feston 21 vjetorin e krijimit

Policia Ushtarake ka shënuar 21-vjetorin e krijimit në një ceremoni ku ishin titullarët e ministrisë së mbrojtjes, deputetë, atashe ushtarakë në vendin tonë, dhe ish-drejtues dhe punonjës të Policisë Ushtarake në vite. Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.498Z

Kodheli inspekton Policine Ushtarake

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli inspektoi Policinë Ushtarake, si dhe pa nga afër një demonstrim që lidhet me detyrat që kryejnë këta efektiva. Kryesisht u demonstruan veprime për hetimin dhe zbulimin e veprimtarisë kriminale në FA; p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.810Z

Pragë: Pezullohet kreu i policisë ushtarake

Ministri çek i Mbrojtjes, Aleksander Vondra, ka pezulluar kreun e policisë ushtarake të vendit. Pezullimi i gjeneralit Vladimir Lozka vjen një ditë pasi policë të armatosur kanë bastisur lokalet e televizionit çek, në kërkim të një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama