Rezultate te kerkimit per termin: +Politiks

Total: 616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Komisioni i Politiks s Jashtme miraton rezolutn e PS-s

Komisoni Parlamentar i Politiks s Jashtme ka miratuar projekt-rezolutn e Partis Socialiste n lidhje me bashkpunimin ndrpartiak pr antarsimin e Shqipris n NATO. Ndrkaq, Komisioni ka vendosur q projekt rezoluta ti kaloj pr miratim seancs parlamentare t dits s hn. Projektrezoluta thot se forcat pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Manuali cinik i politiks serbe

do her dhe n do koh kur jemi n prag t vendimeve t mdha historike dhe politike ndodhin t papritura ,sidomos skenar t paparashikueshm dhe mjaft rrnqeths n gjeopolitikn rajonale dhe globale. Para fillimit t lufts s dyt botrore, bots i ishte premtuar paqja dhe stabiliteti dhe nj ardhme e ndritshme , k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.340Z

Fjalamania, zeja kryesore e politiks

N shtje t mdha duhet mendim i pjekur por gjithsesi edhe guxim. Politika si komponent me rndsi krucjale n jetn e qytetarve, dita dits po bhet gjithnj e m e pa besueshme. N veanti tek qytetart e vendeve t dala nga sistemi komunist. Pas ndryshimit t sistemit, nga ai nj partiak tek sistemi pluralis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.329Z

Armiqt e shqiptarve: N krkim t themelit t politiks

Fqinjt tan jan cmirzinj vetm ndaj faktit q ekzistojm. Ata krkojn t na e grabisin mendimin e ekzistencs son. Le t mendojm dhe t punojm pr vete dhe t mos ket asnj ndryshim midis toskve dhe gegve, ne jemi t gjith shqiptar dhe duhet t formojm nj Shqipri t bashkuar. Abdyl Frashri Do t ishte qesharake

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Thai: Sdo t ket ndrhyrje t politiks n drejtsi

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai ka thn se nuk t lejohet kurrfar przierje e politiks me sistemin e drejtsis n Kosov, prderisa ka krkuar edhe nga lidert politik dhe institucional, nga deputett, autoritetet tjera shtetrore dhe nga qytetart q t jen n prgjegjsin m t lart kombtare, politike, qytetare d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Deja- vu'ja e politiks shqiptare...

"Sa her ndrron far, sa her ndrron fis, sa her n shekull ta leverdis", kjo fraz popullore e qytetit tim me bie ndr mend tek shoh klasn e sotme politike, lidert e saj q sillen e silln pr vite me rradh, premtojn dhe nuk bjn asgj, akuzojn njri tjetrin por askush nuk dnohet, bjn sikur largohen dhe shfaqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Shanset e politiks s re

Ditt e fundit dy formacione t reja kan shpallur se do t jen pjes e gars n zgjedhjet politike t vitit t ardhshm. Levizja MJAFT pas angazhimit disavjecar gjysm politik ka marr vendimin t regjistrohet si subjekt dhe t krkoj vota pr tu prfaqsuar n Parlament. Nga ana tjetr, i djathti par exelance, dhe i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama