Rezultate te kerkimit per termin: +Politikant

Total: 226
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

“Himara”, politikant kundr Janullatosit

Dy ditë pas deklaratave të forta të Athinës dhe kryepeshkopit Janullatos mbi ngjarjen e rëndë të Himarës, ka reaguar Partia Lëvizja e Legalitetit. Dy ditë pas deklaratave të forta të Athinës dhe kryepeshkopit Janullatos mbi ngjarjen e rëndë të Himarës, ka reaguar Partia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.315Z

5 Maji, politikant nderojn t rnt

Si në cdo 5 Maj, të rënët në Varrezat e Dëshmoreve në orare të ndryshme, janë nderuar nga pushtetarë dhe politikane të vendit. Kryeministri Sali Berisha pas vendosjes së kurorës pranë monumentit 'Nënë Shqipëri' ka përsëritur arritjet e qeverisë së tij si vazhdimësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.856Z

Shqiptart kmbkryq me korrupsionin

92 prqind e shqiptarve mendojn se korrupsioni n vend sht prhapur, duke filluar q nga politikant, mjekt, doganiert etj. Ky sht rezultati i nj sondazhi t organizuar nga IDRA. Sipas rezultateve t tij, m pak t prekur nga korrupsioni jan mediat dhe institucioni i Presidentit. Prezent n prezantimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Një tjetër gafë për Gordon Braun

E keni pyetur veten ndonjher se far thon me vete politikant pas takimit me elektoratin? Kryeministri britanik Gordon Braun na e tregon m mir. Pas nj tubimi elektoral n Londr, Braun u takua me nj grua, e cila po i tregonte shqetsimet e saj pr ekonomin dhe emigracionin. Kryeministri u fut n makin, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Nj ministre franceze krkon mirsjellje nga myslimant

Nj ministre franceze ju ka thn myslimanve t ri, t cilt jetojn n Franc, se duhet t vishen si duhet, duhet t punsohen dhe ti japin fund prdorimit t gjuhs s shtrembruar. Politikant e majt n opozit kan cilsuar si raciste kto komente, t bra nga Ministrja pr Familje, Nadine Morano. Morano, e cila sht an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Bashkjetesa, integrimi i pakicave dhe ecuria e proesit t statusit n Kosov

Kosova me serbt dhe shqiptart duket se do ta ket t vshtir t ket nj jet t qet dhe me harmoni. Ndrkoh q Qeveria Kosovare siguron pakicat dhe sidomos serbt se e ardhmja e tyre n Kosov do t jet e sigurt, kta t fundit nuk duken shum t bindur pr kt dhe veprojn ndryshe. Kryeministri i Kosovs Agim Ceku kish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.916Z

Ministri i Mbrojtjes merr përgjegjësitë e sulmit ndaj otës së Gazës

Dshmia Ministri i Mbrojtjes s Izraelit, Ehud Barak, deklaroi dje se ka marr prgjegjsin e plot pr sulmin vdekjeprurs ndaj flots q tentoi t hynte n Gaza, q shkarkoi edhe vdekjen e nnt turqve aktivist q ndodheshin n anije. Megjithat ai akuzoi ushtrin pr ekzekutimin e nj operacioni q sht dnuar n shkall

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama