Rezultate te kerkimit per termin: +Politike +Agrare

Meta: total 753 / total_found 753 / time 0.004 / keyword[0] politike / docs[0] 183986 / hits[0] 390442 / keyword[1] agrare / docs[1] 1433 / hits[1] 2026 /
No Pic available
  • 2017-06-06

Ish-rivali i Blushit largohet nga partia: LIBRA ka qëllim të bëjë kryetarin deputet

Prej nëntorit të vitit të kaluar kur LIBRA u prezantua si parti politike në Shqipëri, ai ka qenë një nga më aktivët brenda kësaj force politike, duke qenë se kandidoi edhe për kryetar të saj disa muaj më parë. Por Neritan Seferkolli, 27-vjeçari ambicioz në skenën politike, nuk arri

No Pic available
  • 2017-05-25

Duka: PAA e gatshme të garojë e vetme por edhe nën siglën e PD

Partia Agrare Ambjentaliste nuk ka vendosur akoma nëse do të dalë e vetme në zgjedhje apo në listat e PD. Përmes një deklarate për media, kreu i kësaj partie Agron Duka thotë se është në negociata me PD vetëm mbi bazën e garancisë së përfaqësimit dhe garacitë për mbrojtjen e int

No Pic available
  • 2017-05-25

Krasniqi: Të vegjëlit pranuan lojën Rama-Basha, u vetëpërdorën

Teksa partitë e vogla kanë shprehur pakënaqësi për pamundësimin e koalicioneve parazgjedhore, analisti Afrim Krasniqi thotë se partitë prezente në tryezën Rama-Basha u përdorën me kënaqësi nga loja e tyre. Në studion e lajmeve të Ora News, ai shprehu keqardhje që për zgjedhjet e 25

No Pic available
  • 2017-05-24

Reklama falas, Manjani: Ligji i pazbatueshëm, media e ftuar ta refuzojë

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë se ligji që detyron mediat të transmetojnë falas aktivitetet elektorale të partive politike, është i pazbatueshëm. Në intervistën e mbrëmjes në RTV Ora News, Manjani tha se media është e ftuar të mos e zbatojë dhe asgjë nuk ndodh. Pë

No Pic available
  • 2017-05-22

Kolegji Zgjedhor shqyrton sot kërkesën për ankimimin e PAP

Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë sot kërkesën për ankimim të Partisë Aleanca Popullore për afatin e listave të kandidatëve.  Seanca do të fillojë në orën 10:30 ku pritet të jenë prezente edhe përfaqësues të 15 partive politike që janë regjistruar në KQZ për zgjedhjet e 25

No Pic available
  • 2017-05-22

Afatet për listat e kanidatëve, PAP tërheq ankimimin nga Kolgji Zgjedhor

Partia Aleanca Popullore është tërhequr nga padia për afatet e listave të kandidatëve për deputetë. Vetë kreu i kësaj force politike, Artur Dojaka ka deklaruar se është tërhequr nga ankimimi. Kolegji Zgjedhor pranoi kërkesën e PAP, duke pushuar gjykimin për këtë çështje. Në sean

No Pic available
  • 2017-05-19

Basha nën presion nga aleatët për listat e zgjedhjeve

Marrëveshja Rama-Basha për  zgjidhjen e  krizës politike, ka vënë në vështirësi partitë e vogla. Lulzim Basha, po diskuton me aletatët mënyrat  sesi mund të maksimalizohet pjesëmarrja në zgjedhjet e tyre. Në një mbledhje me dyer të mbyllura  u  diskutua &nbs