Rezultate te kerkimit per termin: +Politike +Elona +Cecelia

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] politike / docs[0] 187968 / hits[0] 397289 / keyword[1] elona / docs[1] 2310 / hits[1] 3299 / keyword[2] cecelia / docs[2] 43 / hits[2] 44 /
Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-09

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intensive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave prova të cilat njëanshëm zbatoh

Bruksel: Vlerësohet zbatimi i revitalizimit të urës në Mitrovicë
  • 2016-09-09

Bruksel: Vlerësohet zbatimi i revitalizimit të urës në Mitrovicë

Sot në Bruksel është mbajtur takimi tre palësh i grupit punues mes delegacionit të Republikës së Kosovës kryesuar nga ministrja për Dialog, Edita Tahiri dhe atij të Serbisë me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian për të vlerësuar zbatimin e marrëveshjes për heqjen e barrikadës n

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-08

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intenzive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave 'prova" të cilat njëanshëm zb

Serbia po e shkelë marrëveshjen për telekomin
  • 2016-05-28

Serbia po e shkelë marrëveshjen për telekomin

Me gjithë koncesionet e mëdha që i ka bërë pala kosovare në dialog me Serbinë për sa i përket marrëveshjes për telekomin, Serbia po e shkelë marrëveshjen sipas të cilës Kosova para disa muajsh është dashur ta merr kodin telefonik nga ITU, por këtë nuk po e zhbllokon Serbia. Sipas

Takimi në Bruksel për zbatimin e marrëveshjes për kadastrin, pa rezultate
  • 2016-05-27

Takimi në Bruksel për zbatimin e marrëveshjes për kadastrin, pa rezultate

Delegacioni i Republikës së Kosovës i kryesuar nga ministrja për Dialog, Edita Tahiri, njëherësh Kryengaociatore në Dialogun e Brukselit, dje gjatë ditës zhvilloi dy takime në Bruksel. Takimi i parë është zhvilluar me përfaqësuesit e BE-së, me ç 'rast është biseduar për gjendjen

Në Bruksel po vazhdojnë takimet e dialogut
  • 2015-06-18

Në Bruksel po vazhdojnë takimet e dialogut

Bruksel, 17 qershor 2015 Nga dita e hënë më 15 qershor 2015, delegacionet e Republikës së Kosovës të udhëhequra nga ministrja për Dialogun, Edita Tahiri, po qëndrojnë në Bruksel më ç'rast janë mbajtur takime për çështjen e telekomit, asociacionit, çështjes së revitalizimit të

Në Bruksel u mbajt takimi i dytë për çështjen e migrimit
  • 2015-04-16

Në Bruksel u mbajt takimi i dytë për çështjen e migrimit

Prishtinë, 16 prill 2015Delegacioni i Republikës së Kosovës i udhëhequr nga Ministrja për Dialogun Edita Tahiri, njëherësh kryenegociatore në dialogun teknik të Brukselit, ka marrë pjesë në takimin e dytë për çështjen e migrimeve ilegale në Bruksel, të organizuar nga Komisioni Evr