Rezultate te kerkimit per termin: +Politikes

Total: 8764
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.077Z

Platini: Fishkellimat? Reagim ndaj politikes

Ne nje interviste dhene per gazeten “Le Monde”, Platini komenton fishkellimat ndaj himnit francez ne ndeshjen kunder Tunizise, duke thene se ato ishin nje reagim ndaj politikes franceze dhe jo ndaj Frances. Michel Platini hap nje vater te re “konflikti”. Ish sulmue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.925Z

Alfabeti i politikes

Nga Arben Isaraj Te mesosh politiken ne Shqiperi, duket tejet e veshtire. Aftesia jone per te mesuar, ne kete fushe, mbetet ende “pasuria” jone e fshehur. Sot, ne kete situate paszgjedhore : me humbes politike, qe nuk kuptojne humneren e humbjes, por sillen ne menyre ab

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.270Z

Politikes i duhen te rinjte

Politikes i duhen te rinjte E premte 19 Prill 2013 1545 Politikes i duhen te rinjte p styletext-align justifyPartia Republikane ka zhvilluar nje takim me te rinjte e kesaj force politikep Duke i konsideruar ata si vendimmarresit e te ardhmes kryetari Fatmir Mediu i kerkoi djemve dhe vajza qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.318Z

Ambasadori suedez apel politikes shqiptare

Ambasadori i Suedisë Patrick Svensson, i beri apel politikes shqitpare qe te angazhohet me teper per realizimin e reformave te kerkuara nga Komisioni europian per marrjen e statusit. Svenson sqaroi se te gjitha kriteret jane te rendesishme, por veçoi zbatimin e ligjit, luften ndaj krimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.469Z

Personazhet anonime te politikes

Ne 1900 vdiq Naim Frasheri 110-vjetorin e kesaj vdekjeje ne Shqiperi nuk e permendi askush as akademiket as shkrimtaret as shteti nuk u be per te nje simpozium shkencor as nuk cuan kurora me lule ne varrin e poetit te harruar. Akademiket shqiptare qe nuk kane asnje veper te perkthyer jashte vendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.615Z

Ashton: Ballkani, prioritet i politikes sime

Shefja e re e Politikes se Jashtme dhe Sigurise ne BE, Catherine Ashton ka deklaruar se Ballkani do te jete nje nga prioritetet kryesore te Brukselit. “Ballkani perendimor do te jete nje nga prioritetet kryesore te politikes sime”, ka pohuar baronesha Ashton, e cila mori zyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.356Z

Kumbaro: Shkrirja e KQZ, presion i politikes

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do jete me i prekur nga presioni i politikes, nese shkrihet. Keshtu tha dje, per gazeten, nje prej anetareve, Fatmir Kumbaro. Duke folur per nismen e fundit te PD per shkrirjen e institucionit, Kumbaro theksoi se nje veprim i tille eshte naiv, i pamenduar dhe aspak ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama