Rezultate te kerkimit per termin: +Poloni

Meta: total 1000 / total_found 4522 / time 0.002 / keyword[0] poloni / docs[0] 4522 / hits[0] 6159 /
Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan
  • 2017-06-21

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do tu besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit rus, është shefi i ri i Këshillit të Sigurisë së Rusis

Parti mashkullore, balancimi gjinor premtim i pambajtur konsensualisht
  • 2017-06-19

Parti mashkullore, balancimi gjinor premtim i pambajtur konsensualisht

Parti përfaqësuese apo parti mashkullore? Sipas INSTAT Shqipëria gratë përbëjnë 49 % të popullsisë, krahasuar me 51 % burra. Po në politikë? Asnjë nga 18 partitë politike konkurruese në zgjedhje nuk drejtohet nga një grua. Janë burra dhe çfarë burrash! PS ka të njëjtin kryetar pr

No Pic available
  • 2017-06-15

Niset kontigjenti i parë shqiptar në Letoni. Kodheli: Garantojmë sigurinë e aleatëve lindorë (FOTO)

Në ambientet e Komandës Mbështetëse u zhvillua sot ceremonia e dërgimit të kontingjentit të parë të EOD (Explosive Ordnance Disposal), në misionin operacional të NATO-s në kuadër të prezencës së përforcuar në Letoni. Të pranishëm në ceremoni ishin ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kod

No Pic available
  • 2017-06-12

Nga Cincu

Çbëhet ndonjë gjë nga Shqipëria? Duket çudi, por 148 ushtarakët shqiptarë të misionit Cobra, nuk e kanë idenë se cfarë ndodh në vendin e tyre përveç përqëndrimit në prezantimin sa më mirë në kuadër të Noble Jump 2017, ushtrimit të radhës së NATO-s që këtë vit, po zhvillo

Donald Trump do të vizitojë Poloninë para samitit të G-20
  • 2017-06-10

Donald Trump do të vizitojë Poloninë para samitit të G-20

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti i Shteteve të Bashkura Donald Trump, do të vizitojë Poloninë, muajin e ardhshëm. Presidenti Trump do ta vizitojë këtë vend para se të arrijë në Gjermani ku do të jetë pjesë e samitit të grupit të G-20. “Kjo vizitë do të ripohojë a

Modelet e makinave më të shitura në Europë
  • 2017-06-04

Modelet e makinave më të shitura në Europë

Volkswagen Golf është makina më e shitur në Europë. Shifrat tregojnë se makina shumë popullore edhe në vendin tonë shet mbi 500 mijë modele në vit, duke zënë 3,7% të tregut të makinave personale. Ajo ndiqet nga Ford Fiesta, Renault Clio, VW Polo dhe Ford Focus. Ndërsa sa i përket m

Dy kontingjente të ushtrisë shqiptare nisen në Afganistan
  • 2017-05-31

Dy kontingjente të ushtrisë shqiptare nisen në Afganistan

Në Ministrinë e Mbrojtjes u zhvillua ceremonia e përcjelljes së dy kontigjenteve të Forcave të Armatosura në operacionin ushtarak të NATO-s, Resolute Support Mission në Kabul dhe Herat të Afganistanit. Në këtë ceremoni ishin të pranishëm ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, zëvend