Rezultate te kerkimit per termin: +Polonis

Meta: total 1000 / total_found 2936 / time 0.001 / keyword[0] polonis / docs[0] 2936 / hits[0] 4249 /
Kroacia bie në Hungari, Austria dështon. Fitojnë Rusia e Skocia
  • 2019-03-24

Kroacia bie në Hungari, Austria dështon. Fitojnë Rusia e Skocia

Pas fitores së vështirë 3 ditë më parë përballë Azerbajxhanit, nënkampionët e Botës pësuan sot humbje në transfertën ndaj Hungarisë, në sfidën që përfundoi me rezultatin 2-1. Kroacia gjeti e para avantazhin, pasi sulmuesi i Eintrachtit të Frankfurtit, Ante Rebiç shënoi në minu

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)
  • 2019-03-11

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)

Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të avionit me 157 persona në bord në Etiopi, kishte qytetarë nga 35 shtete të ndryshme. Mes të vdekurve francezë ishin delegatë të cilët ishin nisur për në Nairobi për të marrë pjesë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Mb

Polonia anulon pjesëmarrjen në takimin e Jeruzalemit
  • 2019-02-18

Polonia anulon pjesëmarrjen në takimin e Jeruzalemit

Kryeministri i Polonisë e anuloi udhëtimin e tij për në Jeruzalem, ku po mbahet një takim i vendeve të Evropës Qendrore, për shkak të komenteve të Ministrit të Jashtëm të Izraelit, se polakët kanë bashkëpunuar me nazistët. Kryeministri Mateusz Morawiecki i cilësoi komentet e zotit

Polonia nën ethet e lopës së çmendur
  • 2019-02-05

Polonia nën ethet e lopës së çmendur

Shfaqet në Poloni sëmundja e lopës së çmendur, e njohur ndryshe si BSE edhe pse rasti i izoluar nuk paraqet rrezik për shëndetin e njeriut, tha të hënën veterinarja kryesore e Polonisë. Rasti u zbulua më  24 janar gjatë një shqyrtimi rutinë. Autoritetet polake thanë se BSE është s

A ndikon emigrimi dhe zhvendosja në shëndetin tonë?
  • 2019-01-29

A ndikon emigrimi dhe zhvendosja në shëndetin tonë?

OBSH mblodhi të dhënat për të krijuar një ide të përgjithshme mbi gjendjen e shëndetit të refugjatëve dhe migrantëve dhe sistemit të shëndetësisë në 53 vende të rajonit të Europës, ku jetojnë 920 milionë banorë. Përqindja e migrantëve të huaj është e ndryshme nga poshtë 2

Mish i infektuar lope në Poloni, alarm në Europë përfshirë edhe Shqipërinë
  • 2019-01-27

Mish i infektuar lope në Poloni, alarm në Europë përfshirë edhe Shqipërinë

Një video që është filmuar në Poloni ka ndezur alarmin për mishin që konsumohet në të gjithë Europën, përfshirë edhe vendin tonë, pasi tregon se lopët jashtëzakonisht të sëmura janë kontrabanduar në një thertore dhe shiten pa inspektim dhe vulë veterinare. Polonia është një

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË
  • 2019-01-17

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË

Nga: Christoph Hasselbach Jo vetëm në Britaninë e Madhe që kërkon Brexit-in, në të gjitha vendet e Bashkimit Europian janë forcuar partitë që e refuzojnë BE siç është sot. Por jo në çdo gjë këto partitë antieuropiane janë të një mendimi. Gjermani – Alternativa për Gjerma