Rezultate te kerkimit per termin: +Polonis

Meta: total 1000 / total_found 2818 / time 0.001 / keyword[0] polonis / docs[0] 2818 / hits[0] 4070 /
Kukësi, pranë dy goditjeve cilësore
  • 2017-06-18

Kukësi, pranë dy goditjeve cilësore

Kukësi nis të marrë formë, pasi drejtuesit e klubit kanë konfirmuar marrëveshjen me mbrojtësin spanjoll Alberto Serran dhe mesfushorin vlonjat Hair Zeqiri. Të dy futbollistët pritet të hedhin firmën në kontratë ditën e hënë, që është afati i fundit për listën e skuadrës që duh

No Pic available
  • 2017-06-16

Romain Gary apartamenti i vetvrasjes

Luan Rama Nê Ru du Bac kaloj shpesh. Dikur merrja mbesën time nga çerdhja dhe jo rrallë kur kaloja në nr.XXXX ngreja kokên sikur tê doja tê shikoja dikê. Sigurisht, banorin e dikurshëm Romain Gary, edhe pse ai nuk jetonte mê. Dhe atêherê, për pak çaste rijetoja diçka tê kêndshme m

No Pic available
  • 2017-06-14

Brukseli procedon në konfliktin për azilantët kundër Hungarisë, Polonisë e Çekisë

Meqenëse Hungaria, Polonia dhe Çekia nuk u kujdesën për shpërndarjen e azilantëve në BE, Komisioni i BE do të hapë procedurën për shkelje të kontratës. Hungaria ka njoftuar tashmë se do ta kundërshtojë atë. Nëpunësit e Brukselit duan të procedojnë kundër Hungarisë, Polonisë

No Pic available
  • 2017-06-13

NATO: Manovër me 5300 ushtarë në Lituani

Konflikti i Ukrainës e ka përforcuar në Shtetet Baltike frikën nga një ekspansion rus. NATO-ja përpiqet që të përgjigjet me forcimin e krahut lindor të saj. Manovra do të verifikojë gjendjen e trupave për mision. Rreth 5300 ushtarë nga dhjetë shtete të NATO-s kanë nisur një manov

NATO zbarkon në Lituani, manovër me 5.300 ushtarë
  • 2017-06-13

NATO zbarkon në Lituani, manovër me 5.300 ushtarë

Rreth 5300 ushtarë nga dhjetë shtete të NATO-s kanë nisur një manovër të madhe ushtarake në Lituani. Me manovrën “Iron Wolf 2017” (Ujku i hekurt) do të verifikohet gatishmëria për mision e batalioneve të NATO-s të stacionuara në këtë shtet baltik. Këtë e bëri të ditu

Donald Trump do të vizitojë Poloninë para samitit të G-20
  • 2017-06-10

Donald Trump do të vizitojë Poloninë para samitit të G-20

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti i Shteteve të Bashkura Donald Trump, do të vizitojë Poloninë, muajin e ardhshëm. Presidenti Trump do ta vizitojë këtë vend para se të arrijë në Gjermani ku do të jetë pjesë e samitit të grupit të G-20. “Kjo vizitë do të ripohojë a

No Pic available
  • 2017-06-06

Rusia, Serbia dhe Bjellorusia ushtrime të përbashkëta ushtarake

Rusia, Serbia dhe Bjellorusia po mbajnë ushtrime të përbashkëta ushtarake afër kufirit të Bjellorusisë me Poloninë, që është anëtare e NATO-s. Në ceremoninë e sotme të hapjes, koloneli rus, Aleksei Sgibnev, tha se ushtrimet Vëllazëria Sllave-2017 tregon se të tri shtetet kanë arri