Rezultate te kerkimit per termin: +Poposkit

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.899Z

Pavarësia, Hoxhaj uron homologun maqedonas

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Poposki me rastin e 21 vjetorit të pavarësisë së Maqedonisë. Lajmin e ka publikur ministria e Jashtme e Kosovës, e cila thekson se Hoxhaj në letrën e tij dërguar Poposkit, ka theksuar marrëd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.987Z

Takimi i Imamit me Poposkin, mungonte flamuri shqiptar

 Në vizitën e zhvilluar së fundi nga ministri ynë i Mbrojtjes, Arben Imami, në Shkup, flamuri shqiptar nuk u vu re gjatë takimit zyrtar me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Poposki. Imami ishte në Shkup dy ditë më parë, por vizitë që ishte diçka e zakonshme, duket se nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.559Z

Regjistrimi, kryediplomati maqedonas kërkon garanci

Shefi i diplomacisë maqedonase ndodhet në Tiranë me ftesë të homologut shqiptar, Haxhinasto, me të cilin pas takimit kokë më kokë zhvilluan një konferencë të përbashkët për shtyp. Shqipëria dhe Maqedonia do të thellojnë bashkëpunimin mes dy vendeve, si një kontribut i rëndësish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.892Z

Tensionet me politikanët shqiptarë në Maqedoni mund të degjenerojnë në konflikt

Rënia e Maqedonisë merr vëmendjen e Evropës është analiza që revista prestigjoze britanike The Economist ia ka kushtuar Maqedonisë, ku thotë se tensionet me politikanët shqiptarë mund të degjenerojnë në konflikt. Analiza fillon me mendimin e profesorit universitar, Veton Latifi, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.988Z

MPJ e Maqedonisë konfirmon se Beg Rizaj e Mirsad Ndrecaj ishin arrestuar (video)

Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë (MPJ) e konfirmoi autenticitetin e dokumentit të publikuar nga televizioni Alsat M para tre ditësh, përmes të cilit MPJ-ja e kishte njoftuar Ambasadën e Kosovës se mes personave të arrestuar nga policia gjenden edhe Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.988Z

Beg Rizaj e Mirsad Ndrecaj u kapën të gjallë (Video)

Ministria e Jashtme e Maqedonisë e konfirmoi autenticitetin e dokumentit të publikuar nga televizioni Alsat M para 3 ditësh, përmes të cilit MPJ-ja e kishte njoftuar ambasadën e Kosovës se mes personave të arrestuar nga policia gjenden edhe Mirsad Ndrecaj dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama