Rezultate te kerkimit per termin: +Por +Bino

Meta: total 627 / total_found 627 / time 0.013 / keyword[0] bino / docs[0] 627 / hits[0] 1228 /
Manastirliu: Nga viti 2018 do të zgjerojmë kalendarin kombëtar të vaksinimit
  • 2017-04-25

Manastirliu: Nga viti 2018 do të zgjerojmë kalendarin kombëtar të vaksinimit

Në kuadër të javës Europiane të Vaksinimit, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e shoqëruar nga përfaqësuesit e Zyrës së OBSH-së dhe UNICEF-it në Shqipëri, vizituan Qendrën Shëndetësore nr. 3 në Tiranë, për të promovuar rëndësinë e vaksinimit në çdo fazë të je

No Pic available
  • 2017-04-24

Nis fushata, fëmijët e lindur në vitet 1980-1990 duhet të rivaksinohen

Rasti u skedua si i importuar nga Franca dhe kjo duket se i vuri kapak problemit, por nuk zgjati shumë. Një vit më pas frika e përhapjes së fruthit është shfaqur sërish në horizont, duke vënë në lëvizje strukturat e Ministrisë së Shëndetësisë. Edhe kësaj radhe në fokus janë vën

No Pic available
  • 2017-04-15

Kundër Divjakë resort Albania. Do të shkatërrojë florën dhe faunën

Përfaqësues të Koalicionit të shoqërisë civile në mbrojtje të parkut kombëtar Divjakë-Karavasta përmes një konference për shtyp kanë ngritur shqetësimin se projekti për ndërtimin e një resorti turistik në Divjakë do të shkatërrojë parkun. Sipas tyre zbatimi i projektit do të

Rreziku nga fruthi, Silva Bino: Problem, refuzimi i vaksinës
  • 2017-03-22

Rreziku nga fruthi, Silva Bino: Problem, refuzimi i vaksinës

Humbja e jetës së 17 fëmijëve në Rumani për shkak të epidemisë së fruthit, si dhe shpërthime të kësaj sëmundjeje ngjitëse në Itali, Francë, Spanjë dhe vende të rajonit, kanë alarmuar autoritetet shëndetësore në vendin tonë për shkak të një tendence për të refuzuar vaksin

Tregtia me armë në Lushnje, 60 mijë lekë një pistoletë, 2 të arrestuar
  • 2017-01-30

Tregtia me armë në Lushnje, 60 mijë lekë një pistoletë, 2 të arrestuar

Dy të rinjë janë arrestuar nga policia e Lushnjes me akuzën e trafikut të armëve dhe muncioneve. Në kuadër të operacionit të koduar Transportuesi policia arrestoi Ardit Bino dhe Alvaro Oruci pasi të dy po kryenin shitjen e një armë pistolte TT. Çmimi i armës varionte nga 50 deri në 6

Gripi, 22 mijë të prekur. ISHP: Rënie e kërkesave për ndihmë mjekësore
  • 2017-01-10

Gripi, 22 mijë të prekur. ISHP: Rënie e kërkesave për ndihmë mjekësore

Numri i personave të prekur nga gripi AH3N2 është rritur. Nga 19 mijë, që ishte numri i të prekurve nga infeksionet respiratore, që janë tregues të shpërthimit të epidemisë, këtë javë numërohen rreth 22 mijë të prekur. E megjithatë shefja e departamentit të sëmundjeve infektive

Specialistja: Ky grip mund tju marrë edhe jetën. Ja si të parandaloni dhe çduhet të bëni
  • 2017-01-05

Specialistja: Ky grip mund tju marrë edhe jetën. Ja si të parandaloni dhe çduhet të bëni

Nuk është një grip i zakonshëm, por një virus që mund të kushtojë jetën nëse nuk ndërmerret menjëherë ndihma e nevojshme mjekësore, si edhe të kryhet vaksinimi. Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se kemi të bëjmë me një virus që nuk