Rezultate te kerkimit per termin: +Por +Bino

Meta: total 619 / total_found 619 / time 0.000 / keyword[0] bino / docs[0] 619 / hits[0] 1208 /
No Pic available
  • 2016-09-24

Alert emisioni më i ri në Ora News

“Alert” është emisioni më i ri që nis udhëtimin në Radio Televizionin “Oranews”. Emisioni i gazetarit Granit Sokolaj do të trajtojë tema të ndjeshme për konsumatorin. Emisioni i parë është ai ndërgjegjësimit të konsumatorëve dhe rrezikut nga ushqiminë zgarë

Vaksinat e privatit sjapin temperaturë, por më pak të efektshme
  • 2016-08-23

Vaksinat e privatit sjapin temperaturë, por më pak të efektshme

Flet Drejtoresha e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino: Prindërit nuk mund ta përcaktojnë vetë se kur duhet ti vaksinojnë fëmijët Shpresa Mezini Vaksinimi i fëmijëve ka qenë dhe mbetet çështje delikate për shoqërinë e cilitdo shteti, por sidomos për Shqipëri

Helmimet, ISHP: Çalon zinxhiri i kontrollit të ushqimeve
  • 2016-06-07

Helmimet, ISHP: Çalon zinxhiri i kontrollit të ushqimeve

Dështon AKU? Deda: Strukturat e shëndetësisë duhet të përfshihen në proces, aktualisht janë të përjashtuara Helmimi me salmonelë i 18 qytetarëve që konsumuan ushqim në një ndër restorantet më në zë të Tiranës, për 3 ditë të ndryshme, nuk është rasti i vetëm në kryeqytet.

Shqipëria shpreson që turizmi të zëvendësojë gjuetinë
  • 2016-05-03

Shqipëria shpreson që turizmi të zëvendësojë gjuetinë

Nga Fatjona Mejdini Shikimi i zogjve dhe shëtitjet në natyrë në lagunat e Detit Adriatik kanë tërhequr vëmendjen e turistëve vendës e të huaj pasi qeveria shqiptare ndaloi gjuetinë. Laguna e Karavastasë, e cila është më e madhja për Shqipërinë, ka qenë për shumë dekada e paar

No Pic available
  • 2016-04-30

Fruthi dhe rubeola, Bino: Të rivaksinohen ata që u përkasin vitlindjeve 80-90

Flet shefja e departamentit të sëmundjeve infektive në ISHP: Rreziqet nga mosvaksinimi Lajmi që bëri xhiron e radhës duke tronditur opinionin publik mbarë, se vaksina që u bëhet fëmijëve 1 vjeç shkakton autizëm, vijon të jetë pjesë e diskutimeve të përditshme. Nga njëra anë prind

Vaksinimi i fëmijëve, Bino: 12 mijë studime kanë treguar që nuk ka lidhje me autizmin
  • 2016-04-29

Vaksinimi i fëmijëve, Bino: 12 mijë studime kanë treguar që nuk ka lidhje me autizmin

Vaksinimi duhet të bëhet dhe nuk ka asnjë lidhje me autizmin. Kështu ka deklaruar Silva Bino, shefe e Departamentit të sëmundjeve infektive në ISHP në një bisedë në studion e Opinion në Neës24 me gazetarët Ola Bruko e Edvin Parruca. Bino ashtu si edhe herë të tjera deklaroi se nuk ka

Bino: Vaksina nuk shkakton autizëm. U stis për çështje biznesi
  • 2016-04-19

Bino: Vaksina nuk shkakton autizëm. U stis për çështje biznesi

Deklarata Shefja e departamentit të sëmundjeve infektive në ISHP rrëfen historinë e saj për shkak të mosvaksinimit Pas publikimit të raportit të Agjencisë Amerikane të Kontrollit të Ushqimeve dhe Barnave (FDA) si dhe pohimit të mjekëve, prindërit shqiptarë refuzojnë të vaksinojnë