Rezultate te kerkimit per termin: +Por +Edi +Rama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.104Z

Problemi nuk është Edi, por Rama & Co

Nga Ilir Yzeiri Nga pikëpamja e zhvillimeve politike, Shqipëria i ngjet një republike bananesh ku kryeministri ose njeriu më i fuqishëm në vend shullëhet në diell me ish-kryeministra perëndimorë të suksesshëm, por që kanë probleme me drejtësinë dhe me opinionin publik në vendet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.822Z

Bumçi: Jo Ina, por Edi Rama kryeprokuror

“Rama, deri në palcë e manipuluar nga Edi” “Synohet edhe goditja ndaj diplomacisë shqiptare” Partia Demokratike kritikon ashpër mënyrën e drejtimit të organit të akuzës nga kryeprokurorja Ina Rama që, sipas saj, është e manipuluar deri në palcë nga kryesocialisti Edi Rama.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.093Z

Zgjedhjet nuk i humbi PS, por Edi Rama

Eva Allushi* Pse erdhi Rama në krye të PS? Dorëheqja e Fatos Nanos, liderit historik të PS-së pas humbjes së zgjedhjeve solli nevojën imediate për t’u ringritur, për t’iu dhënë shpresë të gjithë atyre që të shokuar u gjendën në aktin e fundit të dramës që solli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.551Z

EDI RAMA KUNDER EDI RAMES

Edi Rama është i dënuar sot të ketë përballë kundërshtarin më të rreptë të mundshëm për të, që është Edi Rama. Ai ka kundërshtar të djeshmen e vet. Kështu u ndodh, herët a vonë, të gjithë liderëve autokratë që në agim të karrierës i përdorin parimet dhe aksiomat demo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.318Z

Edi Rama “do të...”, “do të...”, por ende s’po shpërndan asgjë

Filmi shqiptar “Kur zbardhi një ditë”, te një nga tre pjesët e tij, “Ura”, ka një skenë ku personazhi i luajtur nga aktori Albert Vërria, vinte vërdallë ndër ata që ndërtonin një urë dhe shpërndante receta disfatizmi në formën, “Ah të kishim ca qereste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.601Z

“Edi Rama nuk është frymëzuesi, por bashkëpronari i kompleksit ‘Taiwan’”

Kreu i Këshilltarëve të Partisë Demokratike në bashkinë e kryeqytetit, denoncon veprimet kryebashkiakut të Tiranës për shitjen e tokës te Parku “Rinia” Zëvendësministri i Brendshëm dhe njëherazi kreu i Këshilltarëve të PD-së në bashkinë e Tiranës Ferdinant Poni deno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.712Z

INTERVISTA/ Edi Rama: Drejtësia vonon, por nuk harron. Por mos më kërkoni të përdor pushtetin për hakmarrje

E premte, 21 Janar 2011! Opozita e asaj kohe kishte thërritur protestën e radhës kundër qeverisë Berisha. Njerëz nga gjithë Shqipëria u derdhën në bulevard për të protestuar kundër korrupsionit qeveritar. Mes protestuesve ishte edhe Hekurani, Ziveri, Faiku dhe Aleksi, të cilët fatk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama