Rezultate te kerkimit per termin: +Port

Total: 7867
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.250Z

A na duhet një port tjetër?

DEKLARIMI I KRYEMINISTRIT Projekti për ndërtimin e Portit të Vlorës për përpunimin e kontejnerëve, deklaruar në 4 shtator nga Kryeministri, është më së paku një projekt pa llogari. Është e vërtetë që faktorët ekonomikë,kohëzgjatja e përpunimit të mallrave, ulja e kostos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.322Z

Port gjigand ne Karpen te Kavajes

brbrNe menyre te papritur ministria e Zhvillimit Ekonomik eshte gjendur ne qershor perballe nje oferte te pakerkuar per ti dhene me koncesion kompanise Star Bridge Port Developments Limited ndertimin e nje porti te thellesive te medha ne Karpen te Kavajes Vlera e investimit gjate 5 viteve kur mendoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.231Z

DURRES/ Dy te arrestuar ne port

DURRES- Policia e Durresit arreston dy persona me shtetesi kosovare pasi u kapen ne port njeri ne tentative per tu larguar drejt Italise ne menyre klandestine ndersa tjetri duke ndihmuar nje vajze. Sipas burimeve njeri prej te arrestuarve eshte Exhevit Sahiti 30 vjec banues ne Ferizaj Kosove. Mesohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.104Z

Festë në Port, hapen dyert për publikun!

Mbikalimi për të hyrë në qytetin e Durrësit të jep disa drejtime, mes të cilëve një shigjetë në autostradë tregon Port. Për njerëzit e zakonshëm, ajo është si një “Stop”. Hyrja në port nuk është e hapur për këdo (përveç atyre që kanë punë). Përsos kësaj, aty ankoroh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.482Z

Petrolifera bëhet me port ndërkombëtar

Qeveria shqiptare vendosi së fundmi t‘i japë statusin e portit të hapur ndërkombëtar, kalatës portale të ndërtuar në Vlorë me koncesion nga kompania "La Petrolifera Italo Albanese sh.a.". Porti do të funksionojë njëzet e katër orë për "ngarkim-shkarkim nafte, GNL, e të nënprodukt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.468Z

Kolera po ben kerdine ne Port-au-Prince

Haiti 12 nentor NOA - Epidemia e koleres qe ka vrare gati 600 vete ne Haiti ka mberritur ne Port-au-Prince dhe tani rrezikohet nje perhapje e shpejte e saj ne qytet i cili ka rreth 3 milione njerez. Epidemia e cila filloi tre jave me pare deri me tani kishte goditur shume fshatra ne Haitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.052Z

Durrës, kapen në port dy gjermanë, trafikuan mariuajnë

Gazeta ShqipDy shtetas gjermanë janë ndaluar nga policia kufitare për trafik lëndësh narkotike. Shtetasit Franz Andreas, 40 vjeç dhe Thomas Nico, 33 vjeç, me banim në Berlin, po tentonin të imbarkoheshin në një nga tragetet e linjës Durrës-Bari që nisej natën e së hënës nga porti d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama