Rezultate te kerkimit per termin: +Portali

Meta: total 1000 / total_found 2460 / time 0.001 / keyword[0] portali / docs[0] 2460 / hits[0] 2923 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Qyteti Smart, Tirana në Koalicionin e Qyteteve për të Drejtat Dixhitale

Tirana, si qytet qe po ben progres të vazhdueshëm me nismat dixhitale, i eshte bashkuar Koalicionit te Qyteteve për të Drejtat Dixhitale (Cities Coalition for Digital Rights). Kjo nisme globale, e iniciuar nga qytetet e Amsterdamit, Barcelonës dhe Nju Jorkut, ka mbështetjen e UN-Habitat, EUROC

No Pic available
  • 2019-03-24

Përllogaritja/ Ja sa qytetarë ishin në shesh tek hapja e fushatës së Partisë Socialiste!

Ditën e djeshme njëherësh me punimet e Kongresit, Partia Socialiste u angazhua edhe në sigurimin e një pjesëmarrje masive në takimin për BashkinëQëDuam, që këtë herë përkonte me rikonfirmimin e kryebashkiakut Erion Veliaj si kandidat për një mandat të dytë në Tiranë. Numri i pje

15 gjëra që ju (ndoshta) nuk i dini për aeroplanët
  • 2019-03-16

15 gjëra që ju (ndoshta) nuk i dini për aeroplanët

Çdo ditë, rreth 90,000 aeroplanë largohen drejt të gjitha drejtimeve të planetit. Ne jemi mësuar tashmë të fluturojmë siç marrin një tren. Dhe ende ka ende shumë klishe dhe mite rreth fluturimit dhe avionëve. Këtu janë 15 pyetje që ju bëni vetes sa herë që mbani rripin tuaj. Nga v

Ushtarët e ISIS-it duan të kthehen në atdhe por refuzohen: Janë të rrezikshëm
  • 2019-03-13

Ushtarët e ISIS-it duan të kthehen në atdhe por refuzohen: Janë të rrezikshëm

Bosnja po përgatitet të marrë dy prej shtetasve të saj të dyshuar si luftëtarë të Shtetit Islamik në Siri dhe tani janë në paraburgim në një kamp të drejtuar nga kurdët në veri të atij vendi, tha të hënën ministri i sigurisë. Mendohet se qindra njerëz janë larguar nga Evropa p

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 
  • 2019-03-12

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 

A janë gjithmonë çarçafët të pastër? Ja cilat janë sekretet që hotelet nuk duan që ju ti dini Cili është objekti më i pistë në një dhomë hoteli, ai që do të ishte më mirë të mos e preknit me dorë? A janë vërtet të gjitha dhomat e ezauruara? Çfarë ndodh me takëmet? Nëse

Skandali në Durrës/ Inspektorati e mbyll për ndotje, prokuroria pushon çështjen
  • 2019-03-08

Skandali në Durrës/ Inspektorati e mbyll për ndotje, prokuroria pushon çështjen

Tek përroi i Agait, pranë shkëmbit të Kavajës, banorët ankohen për një pikë depozitimi dhe përpunimi të naftës dhe vajrave, e cila është e pa licencuar dhe punon gjatë orëve të natës. Gjatë trajtimit të vajrave të djegur, sipas banorëve zona ndotet nga shkarkimet në ajër të

Sauna iu dobëson? Dieta dhe ushqimi, 10 mite të rreme
  • 2019-02-05

Sauna iu dobëson? Dieta dhe ushqimi, 10 mite të rreme

Nga sauna që ju bën të humbni peshën te të gjithë peshqit plot me mërkur. Portali ISS në Itali ka demaskuar mashtrimet më të përhapura në internet në lidhje me të ushqyerit duke ofruar shpjegime shkencore për të kuptuar se çfarë është e vërtetë dhe çfarë është e rreme. A do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama