Rezultate te kerkimit per termin: +Porti +Detar +Shengjin

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] porti / docs[0] 3647 / hits[0] 5548 / keyword[1] detar / docs[1] 6034 / hits[1] 10050 / keyword[2] shengjin / docs[2] 548 / hits[2] 822 /
Autostrada Tiranë-Durrës i rikthehet normalitetit, ja situata në akset e tjera
  • 2016-11-08

Autostrada Tiranë-Durrës i rikthehet normalitetit, ja situata në akset e tjera

Ministria e Transportit ka dhënë informacione mbi situatën e akseve kombëtare të rrugëve. Sipas të dhënave, autostrada Tiranë-Durrës normalizuar plotësisht, edhe ne rrugët paralele. Përdoruesit e rrugës duhet te bëjnë kujdes ne segmentin Kashar- Tirane, pasi në ketë zone ka akoma p

Shqiperi-Mali i Z shtim bashkepunimi ne transport dhe infrastrukture
  • 2014-04-26

Shqiperi-Mali i Z shtim bashkepunimi ne transport dhe infrastrukture

Tirane25 prill 2014 NOAal- Ministri i Transportit dhe Infrastruktures z Edmond Haxhinasto takoi sot z Branimir Gvozdenoviz Ministri i Turizmit te Malit te Zi si dhe delegacionin qe e shoqerontebr br Si dy vende qe ndajme nje kufi te perbashket kemi shume per te diskutuar per ceshtje qe lidhen me z

Brenda ketij viti tenderi per 4 akse te rendesishme
  • 2010-12-02

Brenda ketij viti tenderi per 4 akse te rendesishme

Qeveria vendosi dje ngarkimin Ministrise se Puneve Publike dhe Transportit qe te cel tenderat per keto rruge. Keshtu brenda vitit 2010 pritet te hapen tenderat per ndertimin e segmentit Unaza e Re e Tiranes - Mullet loti 1 ndertim rruges se Arberit seg.Dalje U.Vashes-Bulqize loti 3 ndertimin e rruge

No Pic available
  • 2010-10-01

Negociatat Kosova insiston per Portin e Shengjinit

Koncesioni Ministri Zharku Po bejme studimin. Meta Porti rajonal. Gjermanet marrin parkun Qeveria kosovare vijon te kerkoje me ngulm administrimin e Portit te Shengjinit si veprim optimal per te pasur dalje direkt me linjat e transportit detar. Sikurse ndodh gjithnje edhe dje kur u pyet nga mediat

No Pic available
  • 2009-05-29

Borxhlinj te Shqiperise

Nga Ibrahim Rexhepi Ende nuk ka nje shifer qe perafersisht tregon se sa do te cmimi perfundimtar i autostrades Durres-Kukes-Morine. Ka te dhena te ndryshme. Ekspertet e prokurorise shqiptare kane konstatuar se rruga do te kushtoje rreth 1 miliard euro, gati 2.5 here me shume sesa cmimi fillestar pre

No Pic available
  • 2009-02-21

Drejt e n'Shengjin

Enver Hoxha, udheheqesi i dikurshem komunist i Shqiperise ne nje fjalim ne qytetin shqiptar me te afert me kufirin e Kosoves kishte deklaruar se "treni shpejt do ta nxjerr koken ne Kukes". Sipas kronisteve te kohes, kjo deklarate sikur kishte rrite shpresat e kuksianeve se ne Tirane do te shkojne pe

Gomonia e zhdukur, kater shtete ne kerkim te saj
  • 2009-01-22

Gomonia e zhdukur, kater shtete ne kerkim te saj

TIRANE - Forcat e shpetimit jane kthyer te deshperuara nga bregdeti malazez, ku u mendua se ishte gomonia me tre vlonjatet e humbur prej dites se diel. Lajmi qe u dha ne fillim nga policia shqiptare, pas verifikimeve doli se ishte fals dhe se anija qe ishte pare ne ujerat e Kroacise nuk ishte mjeti