Rezultate te kerkimit per termin: +Portin +Detar

Total: 974
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.459Z

Durrës/ Kanadaja, interesim për bashkëpunimin me portin detar

Kryetari i Senatit të Kanadasë,  Noėl Kinsella dhe delegacioni që ai drejton, vizituan sot paradite portin detar të Durrësit, ku kanë shprehur interesimin e veçantë mbi bashkëpunimin e ardhshëm dhe lidhjet mes porteve të të dy vendeve. Drejtori i Autoritetit portual, Ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.537Z

Normalizohet situata në portin detar të Durrësit pas 48 orëve stuhi

 Pas rreshjeve të shiut dhe stuhive në 48 orët e fundit, sot në portin detar të Durrësit ka nisur normalisht puna dhe përpunimi i anijeve në portin detar të Durrësit, ndërsa kanë nisur lundimin bashkë me tragetet, anijet tregtare edhe motopeshkatoret. Burime nga kapiteneria e porti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.657Z

Durrës, Olldashi: 2012, vit vendimtar për portin detar

DURRËS- Ministri i Transporteve Sokol Olldashi ka inspektuar sot portin e Durrësit, duke prezantuar edhe investimet që po kryhen këtë vit në këtë sektor. Ministri i shoqëruar nga drejtori i Autoritetit Portual, Eduard Ndreu dhe drejtuesit e kompanisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.219Z

Durrësi gdhihet nën ujë, probleme edhe në portin detar

Durrësi është gdhirë nën ujë. Rrugët, sheshet, shtëpitë, katet e para të pallateve janë përmbytur në 24 orët e fundit, gjatë të cilave reshjet e shiut nuk kanë pushuar. Në shumë shtëpi uji ka hyrë brenda, duke dëmtuar edhe pajisjet e tyre. Në Portin detar të Durrësit anijet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.738Z

Moti i keq paralizon lundrimin detar në Portin e Durrësit dhe Vlorës

Pezullohet lundrimi detar  në  Portin e Vlorës dhe Durrësit për shkak të motit të keq. Sipas asaj që raportohet trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk ka mbërritur në port, për shkak të dallgëve të mëdha. Dallgët në det të hapur arrijnë deri në 7 ballë, ndërkohë për nisjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.965Z

Moti i keq bllokon anijet tregtare në Portin detar të Vlorës

Era e fuqishme dhe deti i trazuar ka bërë që anijet e mallrave si dhe tragetet e linjës Vlorë-Brindisi të kenë probleme në ankorim dhe përpunim. Oficeri i shërbimit në Portin e Vlorës, Genci Hasanaj, tha për gazetën "Shqip" se në port ka pasur probleme, pasi deti është 4-5 ballë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.059Z

Krize ne portin e Durresit

Kriza ekonomiko-financiare ulet kembekryq duke u reflektuar dhe ne volumin e perpunimit te mallrave ne portin me te madh te vendit, ne Durres. Kriza duket se ka prekur ndjeshem sektorin e ndertimit ne vend dhe jo vetem ate. Kete e deshmojne jo vetem ata qe operojne ne kete sektor, por ed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama