Rezultate te kerkimit per termin: +Portin

Total: 7674
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.609Z

Turistë britanikë me kroçera në portin e Durrësit

DURRES, 15 Tetor /ATSH- G. Kabashi/. - Në portin e Durrësit mbërriti të enjten rreth orës 07.30 kroçera "Thomson Majesty" me 1491 turistë nga 13 vende të botës. Pjesa më e madhe e tyre vijnë nga Britania e Madhe. Kroçera lundroi nga Dubrovniku (Kroaci) drejt Durrësit, ndërsa në mbrëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.441Z

Alarm për bombë në portin e Sarandës

Një alarm për bombë është dhënë në portin e Sarandës, duke bërë që policia të shkojë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe të verifikojë informacionin. Autoritetet kanë evakuuar stafin e portit dhe kanë rrethuar zonën.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.108Z

Flota turke në portin e Durrësit

Nje grup anijesh i flotes detare turke ka mberritur ne portin e Durresit i perberë nga pese anije luftarake moderne, tre prej te cilave jane ankoruar ne portin e Durresit dhe dy te tjera ne portin e Vlores. Qellimi i vizites tre ditore i ketyre anijeve eshte bashkepunimi midis forcave te ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.426Z

Bllokohet lundrimi ne Portin e Vlores

brbrPrej disa ditesh situata ne portin e Vlores eshte e perkeqesuar Duke mos mjaftuar vetem problemet me dy tragetet konkurrente Red Star dhe Horizon per shkak te orarit te vendosur nga vete porti i Vlores kete te merkure  udhetimi nga Vlora drejt Brindisit eshte paralizuar  Per shkak te ngjar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.254Z

Stuhia, probleme në portin e Vlorës e Shëngjinit

Stuhia e mbrëmshme ka shkatuar probleme në përpunimin e trageteve edhe në portin e Vlorës. Dy tragete të linjës Brindizi-Vlorë janë ankoruar me vonesë. Në portin e Shëngjinit anijet e peshkimit pezulluan aktivitetin e tyre të peshkimit. VLORE-  Në portin e Vlorës moti i keq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.174Z

Nëndetësja turke, vizitë në portin e Durrësit

Rreth orës 09.00 në portin e Durrësit është ankoruar  një  nëndetëse turke, e cila sipas burimeve  nga Kapiteneria dhe Komanda e Forcave Detare do të qëndrojë për një vizitë  miqësore 3-ditore  në portin detar të Durrësit. Gjatë periudhës së qëndrimit janë parashiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.556Z

Maqedonia: Duam Portin e Durrësit

Takimi dje midis ministrit të Ekonomisë, Nasip Naço dhe homologu maqedonas, Valon Saraçini Maqedonia kërkoi dje nga Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës shqiptare lejimin e daljes së mallrave maqedonase në Portin e Durrësit. Deklarata erdhi nga ministri i Ekonomisë së Maqedo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama