Rezultate te kerkimit per termin: +Portit

Meta: total 1000 / total_found 5747 / time 0.003 / keyword[0] portit / docs[0] 5747 / hits[0] 9294 /
Golem/ 28-katëshi si Kulla e Pizës do shembet, ndërtuesi kërcënon inxhinierët
  • 2019-04-05

Golem/ 28-katëshi si Kulla e Pizës do shembet, ndërtuesi kërcënon inxhinierët

Instituti i Ndërtimit ka hartuar një relacion ku rekomandon prishjen e pallatit 28-katësh në vijën e parë të plazhit në Shkëmbin e Kavajës, në Durrës. Sipas raportit, konstatohet se ky objekt ka probleme të shumta duke rrezikuar shembjen, ndërkohë që edhe leja e ndërtimit është sh

Integrimi/ Mike apo armike? Holanda i përvishet Ramës për bandat e drogës
  • 2019-04-02

Integrimi/ Mike apo armike? Holanda i përvishet Ramës për bandat e drogës

Vetëm një javë pasi vizitoi Shqipërinë, në kulmin e përplasjes mes protestuesve të Astriti dhe policisë para zyrës së mikpritësit të tij Sandër Lleshaj, ministri holandez i Sigurisë dhe Drejtësisë ka shpërthyer në kritika ndaj qeverisë shqiptare. Gjithçka lidhet me problemet që

Me heroinë rreth brezit, kush është korrieri në portin e Durrësit
  • 2019-03-28

Me heroinë rreth brezit, kush është korrieri në portin e Durrësit

Një person u vu në prangat e policisë kufitare të portit të Durrësit, i kapur me pako heroine rreth brezit. I arrestuari është 34-vjeçari Eduart Deliallisi, të cilit policia kufitare gjatë kontrollit të detajuar në vijën e dytë të tij, i ka gjetur në trup një sasi lënde narkotike,

Lleshaj: Nevoja për përmirësim në Portin e Durrësit është e jashtëzakonshme
  • 2019-03-19

Lleshaj: Nevoja për përmirësim në Portin e Durrësit është e jashtëzakonshme

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, zhvilloi një analizë pune mëngjesin e sotëm me autoritetet kryesore që operojnë në Portin e Durrësit, më i madhi në vend, me gati 40% të të ardhurave doganore. Në nisje të takimit, ministri Lleshaj u shpreh: Prej shekujsh, ky vend, ndërlidhet me

Vizita në Durrës/ Lleshaj mesazh të fortë punonjësve të portit: Të maten mirë
  • 2019-03-19

Vizita në Durrës/ Lleshaj mesazh të fortë punonjësve të portit: Të maten mirë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj qëndroi sot për disa orë në Durrës ku pati një bashkëbisedim më studentët, por një vëmendje të veçantë ia kushtoi edhe ndalesës në portin e Durrësit. Teksa vizita ka përfunduar, Lleshaj nëpërmjet rrjeteve sociale ka komentuar orët e kaluara

Ankorohet në Durrës nëndetësja turke TCG Prevezë (FOTO)
  • 2019-03-14

Ankorohet në Durrës nëndetësja turke TCG Prevezë (FOTO)

Në portin e Durrësit është ankoruar nëndetësja turke TCG Preveze. Pas ankorimit në kalatën 5 të portit të Durrësit, ekuipazhi i nëndetëses turke TCG Preveze u prit nga drejtues të Flotiljes sonë Detare, të Autoritetit e Sigurisë Portuale Durrës dhe Policisë Ushtarake. Me gjatësi

Shqiptarët janë të tmerrshëm dhe mbretër të kokainës
  • 2019-03-12

Shqiptarët janë të tmerrshëm dhe mbretër të kokainës

Po ju tregojmë historinë se si gangsterët shqiptarë ultra të dhunshëm mbërritën në Britani për të kontrolluar trafiqet e paligjshme të prostitucionit duke marrë nën kontroll një treg multi-milionësh të kokainës duke u bërë kriminelët më të frikshëm. Nga Jake Ryan, Reporter i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama