Rezultate te kerkimit per termin: +Porto

Total: 4183
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.720Z

Porto feston titullin

Benfika ende nuk duket në horizont, por rivalët e mëdhenj ndjejnë se po i afrohen. Porto fitoi titullin e 26-të kampion në historinë e saj, duke e fituar kampionatin portugez edhe për sezonin 2011-2012. Mbeten edhe 6 tituj të tjerë për t’u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.256Z

Hulk vazhdon në Porto

Nga Express më 15 maj 2011 në ora 12:23 Porto ka paguar 13.5 milionë euro për të siguruar 40 për qind të drejtave sportive të sulmuesit të tyre brazilian, Hulk dhe vazhdoi kontratën e tij deri më 2016, ka njoftuar klubi portugez të shtunën. “Porto njofton se ka vazhduar kontrat�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.609Z

Portugali Porto fiton kampionatin

Porto ka fituar titullin kampion të Portugalisë për herë të 25-të në histori pasi ka mundur Benfikën mbrëmjen e djeshme me rezultatin 1-2. Golat u shënuan nga Fredy Guarin dhe Hulk. Me këtë fitore, Porto ka arritur kuotë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.247Z

Porto befason Bajernin

Porto është surpriza e ekipeve çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Portugezët u dhanë një leksion futbolli gjigantëve të Bajernit të Mynihut, ndaj të cilëve triumfuan me rezultatin 3-1. Gjermanët u tronditën që në minutat e parë të takimit, ku Rikardo Kuarezma shënoi dy her�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.897Z

Super-market Porto

Skuadër e lavdishme, kampion i shumëfishtë në Portugali, e suksesshme edhe në garat kontinentale. Po ashtu nuk është në borxh. Porto në dhjetë vitet e fundit ka përfituar gati 300 milionë euro nga shitja e futbollistëve. Kjo pa ndikuar negativisht në rezultatet e ekipit. Kështu punohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.434Z

Porto e shkarkon Ferreiran

Porto ka shkarkuar trajnerin Jesualdo Ferreira, ka njoftuar klubi portugez të enjten. Ferreira iu bashkua Portos nga Boavista në vitin 2006 dhe udhëhoqi klubin drejt tre titujve të njëpasnjëshëm në kampionatin portugez dhe dy kupave. 64 vjeçari po ashtu e dërgoi Porton në fazën elimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.951Z

Falcao nuk lëviz nga Porto

Nga Express më 19 maj 2011 në ora 13:24 Sulmuesi kolumbian Radamel Falcao ka ritheksuar dëshirën e tij të mbetet në Porto pasi shënoi golin e tij të 38-të të sezonit për të siguruar fitoren 1-0 ndaj Bragas në finalen e Europa League. Sulmuesi ka thënë se është i lumtur në skua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama