Rezultate te kerkimit per termin: +Porton

Meta: total 554 / total_found 554 / time 0.000 / keyword[0] porton / docs[0] 554 / hits[0] 642 /
Liverpooli thyen në 25 minuta Porton, Tottenham mposht Cityn (Video)
  • 2019-04-10

Liverpooli thyen në 25 minuta Porton, Tottenham mposht Cityn (Video)

Përballja e parë mes Tottenhamit dhe Manchester City-t, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përfundoi me fitoren minimale të Spurs-ave. Në stadiumin e ri të Tottenhamit u zhvillua një sfidë spektakolare, me Manchester City-n që pati mundësi të kalojë në avant

Shorti i Champions/ Derbi anglez, fati i buzëqesh Juves dhe Liverpool
  • 2019-03-15

Shorti i Champions/ Derbi anglez, fati i buzëqesh Juves dhe Liverpool

Është hedhur mesditën e sotme në Nion në Zvicrës, shorti për fazën çerekfinale të Champions League. Vazot kanë siguruar një përballje të lehtë për kampionët e Italisë, Juventus pas përmbysjes së çmendur në Allianz Stadium kundër Atletico Madrid me 3 gola të yllit portugez Cri

Pepe kthehet te Porto, firmosi për 2 vite e gjysmë
  • 2019-01-08

Pepe kthehet te Porto, firmosi për 2 vite e gjysmë

Ish-mbrojtësi i Realit të Madridit, Pepe, tashmë 35-vjeç, është rikthyer në vendlindjen e tij, pikërisht në radhët e Portos, ku u bë i njohur si futbollist, para se tu bashkohej kampionëve në fuqi të Europës në vitin 2007. Portugezi ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë me

Mbrëmje yjesh në Champions, Barça pret Interin, PSG sfidon Napolin
  • 2018-10-24

Mbrëmje yjesh në Champions, Barça pret Interin, PSG sfidon Napolin

Tre ndeshje të mëdha për një mbrëmje kampionësh. UEFA Champions League kompleton raundin e tretë të ndeshjeve në grupe, mbrëmjen e sotme, me 4 grupet e tjera A, B, C, D. Mbi të gjitha spikasin tre supersfida Barcelona-Inter në grupin B, Dortmund-Atletico Madrid në grupin A dhe PSG-Napol

Rreziku në plazhin e vdekjes, policia bashkiake në patrullim
  • 2018-07-22

Rreziku në plazhin e vdekjes, policia bashkiake në patrullim

Gjatë kësaj fundjave pati dyndje pushuesish në plazhin e Porton Novës. Edhe pse njihet si një nga plazhet më të rrezikshëm pasi disa persona janë mbytur në det vitin e shkuar, kjo nuk i ka sprapsur pushuesit e shumtë që ta frekuentojnë gjatë këtyre ditëve të nxehta. Për të shmangu

Helmimi i çiftit britanik, Anglia dhe Rusia akuzojnë njëra-tjetrën
  • 2018-07-05

Helmimi i çiftit britanik, Anglia dhe Rusia akuzojnë njëra-tjetrën

Ministri i Brendshëm britanik, Sajid Javid, i ka kërkuar Rusisë të japë shpjegime mbi agjentin kimik nervin, pasi dy një çift britanik (45 dhe 44 vjeç) janë kontaminuar në Amesbyru, pranë Salisbyry-t. Javid ka theksuar se helmi është i të njëjtit tip me atë të përdorur kundër ish-

No Pic available
  • 2018-04-04

Kërkesë bashkëpunimi në hetimin për Skripalët, Britania: Rusia e çoroditur

Thirrja e Rusisë për një hetim të përbashkët për helmimin e një ish-spiuni dhe vajzës së tij, Britania e Madhe e ka konsideruar si çoroditje përballë vëzhguesve të armëve kimike ndërkombëtare në Hagë. Viktimës së një sulmi nuk mund ti kërkohet të bashkëpunojë me “aut

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama