Rezultate te kerkimit per termin: +Portos +Ne

Meta: total 865 / total_found 865 / time 0.000 / keyword[0] portos / docs[0] 865 / hits[0] 1030 /
Liverpooli thyen në 25 minuta Porton, Tottenham mposht Cityn (Video)
  • 2019-04-10

Liverpooli thyen në 25 minuta Porton, Tottenham mposht Cityn (Video)

Përballja e parë mes Tottenhamit dhe Manchester City-t, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përfundoi me fitoren minimale të Spurs-ave. Në stadiumin e ri të Tottenhamit u zhvillua një sfidë spektakolare, me Manchester City-n që pati mundësi të kalojë në avant

Jose Mourinho, në skenë dalin edhe gjigandët e Gjermanisë!
  • 2019-03-29

Jose Mourinho, në skenë dalin edhe gjigandët e Gjermanisë!

Janë të shumta klubet europiane që po levizin në drejtim të stolit, në kërkim të një trajneri potencial për sezonin e ardhshëm e në këtë mënyrë është i pashmangshëm fakti që kur flitet për klube që kanë projekte ambicioze të dalë në dritë emri i portugezit Jose Mourinho. M

Djajtë pushtojnë Parkun e Princave të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions
  • 2019-03-07

Djajtë pushtojnë Parkun e Princave të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions

Manchester United ka bërë mrekullinë në Parc des Princes, duke skualifikuar nga Champions League PSG, pas një fitoreje 1-3. Edhe pse francezët fituan ndeshjen e parë 0-2 në Angli, për ta Champions League duket se është një kompeticion i mallkuar, pasi dështuan keqazi në shtëpi. Lukak

PSG shkëlqen pa yjet, Zaniolo nderon Romën
  • 2019-02-13

PSG shkëlqen pa yjet, Zaniolo nderon Romën

Pa dy prej yjeve të skuadrës, si Neymar dhe Cavani, Paris Saint Germain arriti të dhurojë një paraqitje fantastike në transfertën angleze përballë Manchester Unitedit në sfidën e vlefshme për fazën e 1/8-ave të këtij kompeticioni. Francezët e drejtuar nga Thomas Tuchel arritën të t

Pepe kthehet te Porto, firmosi për 2 vite e gjysmë
  • 2019-01-08

Pepe kthehet te Porto, firmosi për 2 vite e gjysmë

Ish-mbrojtësi i Realit të Madridit, Pepe, tashmë 35-vjeç, është rikthyer në vendlindjen e tij, pikërisht në radhët e Portos, ku u bë i njohur si futbollist, para se tu bashkohej kampionëve në fuqi të Europës në vitin 2007. Portugezi ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë me

Final four, datat dhe stadiumet e katër sfidave të fundit
  • 2018-11-20

Final four, datat dhe stadiumet e katër sfidave të fundit

Holanda, Svicra, Portugalia dhe Anglia. Janë këto katër skuadrat fituese të grupeve respektive në Ligën A të Nations League, që do të kërkojnë të hyjnë në histori si fituesit e parë të këtij trofeu. Gjithçka do të vendoset në Portugali, ku do të zhvillohet edhe final four, mes d

E ardhmja e Ronaldos mes United, PSG apo Real Madrid?
  • 2018-05-31

E ardhmja e Ronaldos mes United, PSG apo Real Madrid?

Çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Cristiano Ronaldos? Pas deklaratave të sulmuesit portugez në përfundim të finales së Champions League ndaj Liverpoolit, se aventurës së tij në Madrid i ka ardhur fundi, janë të shumta pyetjet që ngrihen lidhur me sulmuesin portugez. Tre opsione ka p