Rezultate te kerkimit per termin: +Portugali

Meta: total 1000 / total_found 3352 / time 0.001 / keyword[0] portugali / docs[0] 3352 / hits[0] 4518 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

No Pic available
  • 2017-06-20

Portugali, aksidentohet një avion që po luftonte me flakët

Një aeroplan “bombardues” uji që po luftonte flakët e zjarrit të madh në Portugalinë qendrore është rrëzuar, sipas raportimeve të mediave lokale. Aeroplani zbriti në Louriceira në Pedrogao Grande ku zjarri është më i ashpër dhe që ka shkaktuar mbi 60 viktima. Autoriteti

No Pic available
  • 2017-06-19

Ferri portugez dhe një histori e pazakontë mbijetese

Më shumë se 60 persona kanë gjetur vdekjen në Portugali si pasojë e flakëve të zjarrit që kanë shpërthyer në disa rajone të vendit. Pamjet me dron tregojnë vetura të zbrazëtat, të cilat u dogjën nga flakët dhe ku vranë shumicën prej 62 viktimave. Zjarret e fundit janë më të eg

Portugali, 43 të vdekur nga zjarret masive në qendër të vendit
  • 2017-06-18

Portugali, 43 të vdekur nga zjarret masive në qendër të vendit

Të paktën 43 persona kanë humbur jetën nga zjarret masive që përfshinë qendrën e vendit. Shumë persona humbën jetën në përpjekje për tu larguar me makinat e tyre nga Pedrógão Grande, 50 km në juglindje të Coimbra, bënë të ditur burime zyrtare. Ndërkohë, 59 vetë kanë mbetur t

No Pic available
  • 2017-06-18

Rëndohet bilanci i viktimave në Portugali nga zjarret katastrofike

Thellohet bilanci i viktimave nga zjarret katastrofike në Portguali. BBC shkruan se deri më tani janë regjistruar 57 viktima. Shumica vdiqën duke u përpjekur të iknin me makinat e tyre në zonën Pedrógão Grande, 50 km (30 milje) në juglindje të Coimbra, sipas qeverisë. Disa zjarrfikës j

No Pic available
  • 2017-06-18

Tragjedi në Portugali, 45 të vdekur nga zjarret masive

Të paktën 45 persona kanë gjetur vdekjen nga zjarret në Portugalinë qendrore, shumë prej të cilëve u mbërthyen në makina, ndërsa flakët përfshinë një rrugë në pyll. Ministria e Brendshme tha se shumica e vdekjeve kanë ndodhur në zonën e Pedrogao Grande, rreth 93 milje në verilin

No Pic available
  • 2017-06-14

Nga Gjeorgjia (përmes Francës) në Haifarrugëtimi fantastik i De Biasit me Shqipërinë

Gjithçka do të niste më 14 dhjetor të 2011, kur pas shkarkimit të Josip Kuzhes, FSHF do të njoftonte arritjen e një marrëveshjeje 2-vjeçare me trajnerin italian, Gianni De Biasi, që kishte pranuar detyrën e trajnerit të Kombëtares Shqiptare. Detyrën e nisi me miqësoren kundër Gjeorgj