Rezultate te kerkimit per termin: +Portugalia

Total: 4163
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.994Z

Zbarkon Portugalia

Kombetarja portugeze ka mberritur dje ne Tirane. Cristiano Ronaldo, Deko, apo dhe shume te tjere tashme jane ne kryeqytet te gatshem per takimin e se shtunes ndaj Shqiperise. Trajneri i Portugalise, Kueroz eshte shprehur se Portugalia nuk pranon asnje rezultat pervec fitores.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.639Z

Portugalia njeh Kosoven

Portugalia njeh zyrtarisht pavaresine e Kosoves. Lajmi u njoftua nga ministri i Jashtem portugez, Luis Amado. “Eshte ne interesin e Portugalise te njohe zyrtarisht Kosoven”, deklaroi Amado ne Komisionin per Marredheniet me Jashte te Asamblese Kombetare. Portugalia behet keshtu zyrtarisht vendi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.732Z

Portugalia kalon, Brazili “i varfer”

Portugalia arriti ne raundin e dyte te finaleve te Kupes se Botes, pas barazimit 0-0 me Brazilin. Dy ekipet me sulme te fuqishme ne perballjen direkte mes tyre nuk munden dot qe te shenonin asnje gol ne portat respektive. Brazili ka siguruar kreun e Grupit G me shtate pike, dy me shume se Portugalia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.415Z

Portugalia fiton, Ronaldo triplet

Portugalia arriti një fitore 4-2 në Irlandën e Veriut, duke i rrëmbyer kryesimin e grupit F, Rusisë. Cristiano Ronaldo ka shënuar tre gola, për ta përmbysur rezultatin në ndeshjen ndaj Irlandës Veriore të zhvilluar në udhëtim e që përfundoi me rezultat 4-2. Bruno Alves e kaloi në ep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.941Z

Portugalia turpëronKorenë e Veriut

JOHANESBURG- Portugalia ka arritur fitoren më të thellë të këtij Botërori, duke mposhtur 7-0 Korenë e Veriut në ndeshjen e vlefshme për grupin G. Skuadra iberike nuk ka treguar aspak mëshirë për një kundërshtar që në takimin me Brazilin tregoi shumë gjëra të bukura në fushë. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.633Z

Portugalia fiton betejën e parë

Portugalia ka siguruar një avantazh shumë të rëndësishëm për ndeshjen e kthimit pasi në Estadio Da Luz ka mposhtur Suedinë në ndeshjen e parë me rezultat 1-0. Luzitanët e nisën ndeshjen me formacionin më të mirë ku nga minuta e parë u aktivizua treshja e sulmit Nani, Ronaldo dhe Hel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.349Z

Kriza ekonomike, Portugalia heq festat nga kalendari

Share Portugalia ka vendosur që në kuadër të masave të kursimit, të shkurtojë edhe ditët e festave. Kështu, katër festa, nga 14 në total, do të shkurtohen nga kalendari. Sipas BBC, bëhet fjalë për dy festivale fetare dhe dy pushime të tjera publike. Vendimi në lidhje me dy festiva

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama