Rezultate te kerkimit per termin: +Portugalia

Meta: total 1000 / total_found 4167 / time 0.002 / keyword[0] portugalia / docs[0] 4167 / hits[0] 5974 /
No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

No Pic available
  • 2019-03-12

Schengen/ Shqiptarë kujdes! Ja çfarë ndryshon në lëvizjen e lirë drejt BE-së

Një sistem i ri që synon të forcojë sigurinë për udhëtarët që hyjnë në zonën Shengen, të lëvizjes së lirë në BE, po integrohet nga Brukseli zyrtar. Sipas Euronews do të ndodhin ndryshime në sistemin Shengen, të cilat do të duhet ti njohin edhe shqiptarët që lëvizin pa viza n

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?
  • 2019-03-05

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar për periudhën e verës dhe të dimrit. Për këtë janë të një mendjeje Komisioni i BE-së dhe Parlamenti Europian. Komisionet përkatëse të Parlamentit

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)
  • 2019-02-28

Njihuni me 10 plazhet më të bukura dhe të dashura në botë (Foto)

  Baia do Sancho, Pernambuco, Brazil: plazhi më i bukur në botë Fiton Brazili. Plazhi i Lepujve të Lampedusës është i shtati në planet. Në Europë, më i dashur është plazhi spanjoll La Concha Plazhi më i bukur dhe më i dashur në botë është Baio do Sancho në Brazil, e ndjekur

Botërori 2030, Amerika e Jugut sfidon Europën
  • 2019-02-15

Botërori 2030, Amerika e Jugut sfidon Europën

Për herë të parë në historinë e botërorëve të futbollit, një turne i përmasave të tilla mund të organizohet në 4 shtete të ndryshme. Kili iu bashkua kandidaturave të Argjentinës, Uruguait dhe Paraguait për të pritur evenimentin më të rëndësishëm të kombëtareve për edicioni

No Pic available
  • 2019-01-25

Dënimi në Spanjë, Portugalia mund ti heqë dekoratat Ronaldos

Portugalia do të analizojë vendimin e drejtësisë spanjolle për rastin e Cristriano Ronaldos (arriti një marrëveshje për dënimin që mori për evazion fiskal), për të vlerësuar nëse duhen tërhequr dekoratat që ka marrë CR7 nga vendi tij. E deklaroi presidenti i Portugalisë, Marcelo R

Nga Portugalia në Azi, ja 20 linjat ajrore më pak korrekte!
  • 2019-01-16

Nga Portugalia në Azi, ja 20 linjat ajrore më pak korrekte!

Renditja e transportuesve më pak të përpiktë që ofrohen nga kompania e specializuar Oag. Në krye të europiania Tap, filipinezja Cebu Pacific dhe pakistanezja Pia Linjat ajrore aziatike janë ndër më të paktat në botë, por palmën e palodhur të bartësit me fluturimet e fiton portugezja