Rezultate te kerkimit per termin: +Portugalin

Meta: total 1000 / total_found 1984 / time 0.001 / keyword[0] portugalin / docs[0] 1984 / hits[0] 2602 /
Shqipëria humb një  pozicion në renditjen e FIFA-s, rritet Kosova
  • 2019-04-04

Shqipëria humb një  pozicion në renditjen e FIFA-s, rritet Kosova

Shqipëria humb një pozicion në renditjen e FIFA-s për muajin prill. Kombëtarja Shqiptare ka rrëshqitur në vendin e 6-të si rezultat u humbjes me Turqinë në ndeshjen e parë eliminatore të Euro 2020. Pavarësisht se sfida disfata e Loro Boriçit u pasua nga fitorja e thellë 0-3 në fushë

Reali kërkon ti rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar
  • 2019-02-20

Reali kërkon ti rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar

Futbolli portugez po njeh një brez të ri me talente dhe një prej tyre konsiderohet si Ronaldo i ardhshëm. Bëhet fjalë për 18-vjeçarin Jota të Benficës, i cili ka një klauzolë largimi 30 milionë euro dhe menjëherë Real Madridi është hedhur në sulm duke ofruar 18 milionë euro, por q

Malta arrin marrëveshje me tetë vende të BE-së për migrantët
  • 2019-01-10

Malta arrin marrëveshje me tetë vende të BE-së për migrantët

Malta ka arritur marrëveshje me tetë shtete të Bashkimit Evropian që të pranojë 49 migrantë që kanë qëndruar për javë të tëra në det. Kryeministri i këtij shteti ka përmendur të ketë arritur pajtueshmëri me Gjermaninë, Francën, Portugalinë, Irlandën, Rumaninë, Luksemburgun,

Emigrantët e anijeve, Gjermania gati ti presë, por me një kusht
  • 2019-01-07

Emigrantët e anijeve, Gjermania gati ti presë, por me një kusht

Mbi çështjen e anijeve të dy OJQ-ve, Sea Watch dhe Sea-Eye, të bllokuara në Mesdhe pak para Krishtlindjeve me 49 emigrantë në bord, ka ndërhyrë Gjermania, e cila thotë se “dëshiron të marrin pjesë” në pritjen e refugjatëve. Kjo, megjithatë, vetëm “në kontekstin e

Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve të Europianit U-19 dhe U-17
  • 2018-11-23

Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve të Europianit U-19 dhe U-17

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian Gjeorgji 2020 për kombëtaren e femrave U-19. Gjithsej jane 12 grupe me nga 4 skuadra dhe Shqipëria bën pjesë në grupin e tretë së bashku me Gjermaninë, Portugalinë dhe Azerbaixh

Nga ferri në parajsë, Holanda i ngrin buzëqeshjen Gjermanisë në shtesë
  • 2018-11-20

Nga ferri në parajsë, Holanda i ngrin buzëqeshjen Gjermanisë në shtesë

Holanda është rikthyer fuqishëm në arenën e më të mëdhave të futbollit europian, teksa është bërë skuadra e katërt, që bashkë me Anglinë, Zvicrën dhe Portugalinë, do të diskutojnë trofeun e Ligës së Kombeve. Skuadrës së drejtuar nga Ronald Koeman i duhej vetëm një pikë n

Zvicra përmbys Belgjikën dhe kualifikohet në fazën finale
  • 2018-11-19

Zvicra përmbys Belgjikën dhe kualifikohet në fazën finale

Zvicra u bë skuadra e tretë që siguron vendin e parë në grup, në Divizionin A të Ligës së Kombeve dhe bashkë me Portugalinë, Anglinë dhe njërën mes Francës e Holandës, do të luajë shanset për të fituar për herë të parë këtë trofe. Helvetët mposhtën Belgjikën me rezultati