Rezultate te kerkimit per termin: +Posame

Meta: total 137 / total_found 137 / time 0.000 / keyword[0] posame / docs[0] 137 / hits[0] 160 /
TË HETOHEN PASURITË E FAMILJARËVE TË POLITIKANËVE?
  • 2018-09-14

TË HETOHEN PASURITË E FAMILJARËVE TË POLITIKANËVE?

Në  Indeksin e Korrupsionit – 2017 të Transparency International për 180 vende të botës, rajoni i Ballkanit Perëndimor rezulton me nivel të lartë korrupsioni. Në një sistem vlerësimi nga 0 në 100 pikë, ku sa më të ulta pikët aq më i lartë korrupsioni, Maqedonia ka marrë 35

No Pic available
  • 2017-07-01

DRAMA PR FUNERALIN E HELMUT KOHLIT

Duke nisur qysh nga lista e referuesve n funeral (m 1.Korrik) e deri tek vendi i funeralit apo fijet e vjetra familjare – duket se vdekja e Helmut Kohlit po hap m shum plag n vend q t nderohet trashgimia e tij. Nj ikon politike q ka ndrruar jet, nj vejush e re, fmij t distancuar, mbrojts kontr

No Pic available
  • 2016-01-27

Maqedoni, Prokurorja Janeva ndryshime në kabinet, largon dy Prokurorë

Këshilli i Prokurorëve Publikë në Maqedoni ka bërë të ditur se prokurorja e posaçme Katica Janeva ka larguar dy prokurorë nga kabineti i saj. Këshilli i Prokurorëve paralajmëron se një komision treanëtarësh do të hetojë shkaqet e largimit të dy prokurorëve nga detyra. Dy prokurore

No Pic available
  • 2010-09-02

Pranga, mashtronte njerëzit se do ti dërgonte në Amerikë

Operacioni Policia arreston Thanas Mokn, drejtor i revists “Diaspora”, i dnuar me 12 vjet burg Ish-drejtori i revists “Diaspora” sht arrestuar nga policia, pasi Gjykata e Shkodrs e ka dnuar me 12 vjet burg, pasi ka mashtruar disa njerz pr nxjerrje t vizave pr n Shtetet e Bas

No Pic available
  • 2010-09-02

Gjenoma e të sëmurëve tregon nëse ilaçet kundër kancerit janë efikase

Po studiohen prgjigjet e 18 ilaeve kundr kancerit nga ana e 350 ADN-ve t pacientve t prekur nga kjo smundje vdekjeprurse Kura t ekzaminuara me kujdes, barna nga m t ndryshmet, trajtime t zgjedhura n mnyr specifike pr nj pacient t vetm. Pr kto gjra kemi dgjuar t flitet vazhdimisht dhe ndodh q t mos k

No Pic available
  • 2010-09-01

Kontrolli i barnave: Në shitje viagra të falsifikuara

Ilaçet e falsifikuara, strategji për ndërhyrjen në treg. Tregu farmaceutik, plan për kontrolle në masë. OBSH dhe BB japin mbështetjen Vetm gjat ktij viti shtat subjekte farmaceutike jan penalizuar pr kalim t barnave kontraband, po kshtu nj tjetr subjekt rrezikon deri n

No Pic available
  • 2010-08-30

Linter(N)atyra

Literatura. Natyra. Dhe letërsia kushtuar apo frymëzuar prej natyrës. Po. Por tashmë jemi larguar shumë nga ajo botë dhe nga ato kohëra kur njerëzit <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom