Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Pensionet për merita të veçanta, kriteret për ta përfituar

Instituti i Sigurimeve Shoqrore: Ky lloj prfitimi po vjen drejt “zhdukjes” Pensioni pr merita t veanta sht pensioni i caktuar sipas ligjit “Pr Sigurimet Shoqrore n Republikn e Shqipris” dhe paguhet nga organet e sigurimeve shoqrore, derisa prfituesi t vdes. Sot pensioni pr me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.436Z

Të persekutuarit, pension të posaçëm nga buxheti i shtetit

T persekutuarit gjat regjimit komunist, ata q kan arritje t dallueshme n fusha t ndryshme t shkencs, kulturs, letrsis, artit etj, prfitojn pension t posam nga buxheti i shtetit. Ndryshe nga pensionet e tjer propozimi pr dhnien e ktij prfitimi bhet nga organe t pushtetit vendor dhe ai lokal. Sipas Zv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.439Z

Të persekutuarit, qeveria u siguron pension të posaçëm

Përcaktohen kriteret e përfitimit të pensionit T persekutuarit gjat regjimit komunist, ata q kan arritje t dallueshme n fusha t ndryshme t shkencs, kulturs, letrsis, artit etj., prfitojn pension t posam nga buxheti i shtetit. Ndryshe nga pensionet e tjera, propozimi pr dhnien e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Prurjet në Drin, hapen portat e 3 HEC-eve

Beqiri: Shkarkimet, ska rrezik përmbytjesh në Shkodër Reshjet e rna ditt e fundit kan shtuar ndjeshm prurjet n kaskadn e Drinit, ka kaq rezervuart e hidrocentraleve t rrisin nivelin dhe pr pasoj t lind nevoja pr shkarkimin e tyre. Sekretariati teknik q mbikqyr hidrocentralet ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

EULEX: Për vizitat e zyrtarëve serbë vendos Prishtina

Misioni i BE-s Ndrkombtart theksojn se krert e Prishtins kan autoritet absolut Vendimi i Prishtins zyrtare q zyrtarve t lart serb t’u ndalohet n t ardhmen q t hyjn n Kosov, nse ata i keqprdorin vizitat e tyre atje pr qllime provokuese politike, ka ngjallur paknaqsi t madhe tek autoritetet e l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

ISSH: Si përfitohet pensioni i posaçëm shtetëror

Udhëzimet e ISSH-së për plotësimin e kritereve Prve pensionit q u takon qytetart mund t prfitojn edhe pension t posam shtetror. Institut i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar kategorit e personave q mund t prfitojn kt pension si dhe dokumentet e nevojshme. Bazuar n kriteret e ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Reforma zgjedhore, LSI: Aleatt e majt t diskutojn n tryez

Deputeti i LSI-s, Ndre Legisi, u shpreh sot se opozita duhet t mblidhet n tryezn e aleatve pr shtjen e reforms zgjedhore, me qllim diskutimin paraprak pr prmirsimin e ligjit elektoral n Shqipri. Gjat nj prononcimi pr mediat, Legisi, n cilsin e prfaqsuesit t LSI-s n komisionin e posam parlamentar pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama