Rezultate te kerkimit per termin: +Poshnj

Meta: total 119 / total_found 119 / time 0.000 / keyword[0] poshnj / docs[0] 119 / hits[0] 168 /
Gruaja bie kati i dytë, në gjendje të rëndë në spital
  • 2019-04-11

Gruaja bie kati i dytë, në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në qytetin e Beratit ku një grua ka pqërfunduar në spital pasi ka rënë nga kati i dytë I banesës së saj private. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Poshnjë në Urë Vajgurore, ndërsa e dëmtuara është identifikuar si Zamira Xhaxha

Kush është ushtari në Lushnjë që tentoi të grabiste bankën
  • 2018-05-23

Kush është ushtari në Lushnjë që tentoi të grabiste bankën

Nuk dihet ende se çfarë e shtyu ushtarin 25 vjeçar nga Berati që të hynte i armatosur dhe i maskuar në një bankë në Lushnje, ku dy orë më herët kishte kërkuar overdraft. Me shërbim në repartin e Poshnjës, Olcion Muço jetonte prej pak kohesh në një lagje të këtij qyteti. Fqinjë

No Pic available
  • 2016-09-26

Forcat e Armatosura stërvitje të përbashkët me NATO-n

U zhvillua sot Dita e Vizitorëve të Shquar e Stërvitjes së Përbashkët Joint Effort-16. Qëllimi i kësaj stërvitjeje, e cila nisi më datën 19 shtator, është rritja e ndërveprueshmërisë ndërmjet forcave pjesëmarrëse dhe kapaciteteve operacionale të shtabeve dhe njësive të FA në p

No Pic available
  • 2016-09-19

Demonstrimi më i madh midis FA-së dhe NATO-s në Shqipëri

Ka nisur sot stërvitja e përbashkët Joint Effort-16, e cila do të zhvillohet në Shqipëri nga data 19-29 shtator 2016 . Kjo stërvitje është një ndër stërvitjet e përbashkëta më të mëdha që FA kanë zhvilluar me NATO-n në 10 vitet e fundit. Qëllimi i kësaj stërvitjeje është rri

Qeveria akordon 18 miliardë lekë ushqime për policët e ushtarakët
  • 2016-05-08

Qeveria akordon 18 miliardë lekë ushqime për policët e ushtarakët

Tenderi. Ministria e Brendshme bën prokurim vetëm për RENEA-n dhe FNSH-në për vakt ushqimor. Sindikata e Policisë ka paditur qeverinë për ushqimin e policëve të thjeshtë Qeveria ka përgatitur letrat për një nga tenderët me vlerë të lartë financiare, i cili parashikohet të zhv

No Pic available
  • 2016-04-15

Pastrohen grup-depot e Zaranikës, sipërfaqja i kthehet komunitetit

Ministria e Mbrojtjes ka bërë të mundur pastrimin e grup-depove të Zaranikës në Elbasan.Për zv/Ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi kjo është një mënyrë që tregon sesi Forcat e Armatosura janë në shërbim të sigurisë së qytetarëve. Komanda Mbështetëse e Ministrisë së Mbrojtjes k

Basha: Shqipëria, i vetmi vend në Evropë ku populli varfërohet e qeveria pasurohet
  • 2016-03-09

Basha: Shqipëria, i vetmi vend në Evropë ku populli varfërohet e qeveria pasurohet

Mjerimi e varfëria mposht qytetarët, Kreu i Opozitës takime me banorët e Poshnjës, Lapardhasë, Velabishtit e Urës Vajgurore: PD, gati alternativën qeverisëse Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me tregtarë në Poshnjë si dhe me banorë të Lapardhasë, Velabisht