Rezultate te kerkimit per termin: +Post +Policie

Meta: total 394 / total_found 394 / time 0.015 / keyword[0] post / docs[0] 25488 / hits[0] 34749 / keyword[1] policie / docs[1] 17508 / hits[1] 22628 /
Me 182 km/h në rrugë dytësore, policia: Po vëzhgoheni, mos fluturoni!
  • 2019-01-07

Me 182 km/h në rrugë dytësore, policia: Po vëzhgoheni, mos fluturoni!

Efektivët e policisë Rrugore po shihen gjithmonë e më rrallë në rrugë, kjo pas urdhrit të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj që eliminon postblloqet policore dhe praktikën e dublimit të semaforëve me punonjës policie, në kryqëzimet e rrugëve urbane. Por kjo nuk e ka penguar p

Greqi, arratiset një shqiptar nga qelitë e paraburgimit
  • 2018-12-18

Greqi, arratiset një shqiptar nga qelitë e paraburgimit

Një shqiptar është arratisur nga një burg në Greqi. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, rreth orës 04:20 në një rajon policie në Menidhi, ku i arrestuari ndodhej në qelitë e paraburgimit. Policia bëri të ditur se shqiptari ishte i plagosur. Ai u arrestua  pas një grabitje me dhunë në

No Pic available
  • 2018-12-14

Lleshaj: Ska më postblloqe të policisë së qarkullimit më akset rrugore

Përmes një shkrese drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj kërkon ndalimin e praktikës së ashtuquajtur postoblloqe policore në akset e vendit, si dhe heqjen e praktikës së dublimit të semaforëve me punonjës policie, në kryq

PARASHUTIMI I GJENERALIT!
  • 2018-10-29

PARASHUTIMI I GJENERALIT!

Nga Artan FUGA Dorëheqja e ministrit të brendshëm!!! Përtej atyre që e konsiderojnë si një fazë e re suksesesh që do të arrihen (edhe mundet, por nuk kam arsye të besoj), Përtej atyre që e konsiderojnë si një fitore të opozitës (edhe mundet por le ta shohim me prova në kuptimin pë

Masakrohet pylli në Durrës, policia shoqëron makinat me dru
  • 2018-10-10

Masakrohet pylli në Durrës, policia shoqëron makinat me dru

Fiks Fare i rikthehet masakrës në pyjet shqiptare, ku në fshatin Shkafane në Ishëm të Durrësit, vetëm pak kilometra larg nga Tirana dhe Durrësi, kurora e vetme që ka ngelur e gjelbër po pritet përditë. Banorë të zonës u ankuan se po priten pemë të mëdha me lis, shkozë dhe pishë.

Vetëvrasjet në polici, sindikata: 80% e efektivëve janë nën stres të fortë
  • 2018-10-04

Vetëvrasjet në polici, sindikata: 80% e efektivëve janë nën stres të fortë

Ende janë nën hetim rastet e vetëvrasjeve në radhët e forcave të rendit. Por sindikalistet e gjejnë një nga arsyet te mungesa e trajtimit psikologjik të policëve. Ata thonë se 80 përqind e efektivëve jetojnë në stres shumë të fortë. Arjon Mance punonjës i gardës, ish-komando në

Hajduti rrëfen: Pagova 100 mijë lekë policin për të mbyllur çështjen
  • 2018-09-19

Hajduti rrëfen: Pagova 100 mijë lekë policin për të mbyllur çështjen

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës veprimet e postës policore në Manzë të Durrësit, të cilët tentuan që të manipulojnë një çështje, ku viktimën e bënë autor. Në redaksinë e Fiksit u ankua Myrvet Lleshi, nga Sukthi, i cili tha se kapi hajdutin e policisë dhe, pasi njofto