Rezultate te kerkimit per termin: +Postare

Meta: total 1000 / total_found 2302 / time 0.001 / keyword[0] postare / docs[0] 2302 / hits[0] 4090 /
Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë
  • 2019-04-01

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë

Ciano mbërrin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës së Mbretit Zog i I me Geraldinën 80 vjet më parë, qytetari i nderit të Tiranës Bajram Peçi Ashtu si shefi e vjehrri i tij, Musolini, edhe Galeazzo Ciano e filloi si gazetar karrierën e po si ai, i braktisi shpejt

Raporti i DASH: Politikanë, gjyqtarë e zyrtarë shmangin dënimin në Shqipëri
  • 2019-03-13

Raporti i DASH: Politikanë, gjyqtarë e zyrtarë shmangin dënimin në Shqipëri

Të mërkurën, Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë. Në pjesën për Shqipërinë trajtohen një numër çështjesh. Ja disa prej tyre: Mosndëshkimi mbeti problem. Ndjekja penale dhe sidomos dënimi i zyrtarëve që kryenin abuzime ishte sporadik d

Terroristët paralizojnë Londrën, gjenden bomba në pika kyçe të qytetit (FOTO)
  • 2019-03-05

Terroristët paralizojnë Londrën, gjenden bomba në pika kyçe të qytetit (FOTO)

Alarme për bombë janë dhënë të martën në disa pika kyçe në Londër, ndërsa njësitë speciale të Policisë Metropolitane janë përqendruar në aeroportin e Heathrow, London City Airport dhe London Waterloo, ku janë konfirmuar të gjetura tre bomba. Një hetim për një sulm të mundsh

Lojërat e fatit, policia procedon 70 persona
  • 2019-02-22

Lojërat e fatit, policia procedon 70 persona

Policia ka bërë një kontroll të ushtrimit të lojërave të fatit dhe basteve sportive online ku ka evidentuar 2685 adresa që ushtrojnë këtë aktivitet. Në këtë mënyrë i është kërkuar Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare që të mbyllë aksesin për adresa të identifi

Protesta, AKEP ndërpret valët e celularëve pas kërkesës së policisë
  • 2019-02-21

Protesta, AKEP ndërpret valët e celularëve pas kërkesës së policisë

Ditën e sotme janë raportuar probleme me komunikimin celularë në zonat ku zhvillohet protesta e opozitës. Siç rezulton nga AKEP vendimi është marrë nga Policia e Shtetit. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka njoftuar sot se ka ndërprerë shërbimin e telefonisë celulare ng

Ekskluzive, Franca emeton pulla postare me histori shqiptare
  • 2019-02-11

Ekskluzive, Franca emeton pulla postare me histori shqiptare

Posta Franceze ka emetuar pullën postare me imazhin e Gjergj Kastriot Skënderbeut. Ajo është dizajnuar nga piktori i njohur shqiptar Zamir Mati, i cili përpara dy vitesh çeli një ekspozitë në Paris, La Maison de lAlbanie kushtuar heroit kombëtar.  Imazhi që do të shoqërojë pullën ish

Shërbimet që qytetarët mund ti marrin online nga Bashkia e Tiranës
  • 2019-02-07

Shërbimet që qytetarët mund ti marrin online nga Bashkia e Tiranës

Për tiu ardhur sa më pranë qytetarëve, duke iu ofruar shërbime në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe pa humbur kohë në radhë apo zyra, Bashkia e Tiranës vjen me një risi. Si një nga njësitë vendore me numrin më të madh të banorëve në vend, tashmë Bashkia e Tiranës ofron një gam