Rezultate te kerkimit per termin: +Potpuri

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.274Z

Adelina Tahiri ne potpuri popullore

Adelina Tahiri eshte kengetarja e re qe shume shpejt ia doli te arrije sukses ne muzike duke fituar vemendjen e publikut ne Kosove Maqedoni e Shqiperi. Fiziku dhe talenti i saj bene qe ajo te radhitet mes kengetareve me te pelqyera. Ajo eshte njera nder kengetaret qe i kushton nje kujdes te vecan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.325Z

Potpuri dhe muzikë ballkanike në Sarandë

Festivali Një trekëndësh interesant trupash ka ngjitur në skenë Festivali i Bandave Frymore në natën e tretë të tij. Orkestra me histori më shumë se 100-vjeçare e Elbasanit, dhe pas tyre kuinteti i pedagogëve të Akademisë së Arteve, e në fund Folk Fanfara Tirana, muzikantët, kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.667Z

“Robert Schwartz”,në skenë me më të mirat

 Një potpuri me më të mirat e 5 vjetëve jetë. Pesë vjet kanë kaluar qysh kur u krijua Shoqata kulturore gjermano-shqiptare “Robert Schwartz”. Një urë mes dy kulturash, që e pruri më afër kulturën gjermane në Shqipëri, po edhe atë shqiptare në Gjermani. Drama, koncer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.677Z

Kënaqësi që e prezantova shqiptarinë në Vjenë

Rreth pesë minuta tinguj të muzikës tradicionale shqiptare janë përçuar në tërë botën. "Albanian soul" apo "Shpirti shqiptar" në gjuhën shqipe, është potpuri me motive shqiptare e përgatitur dhe e interpretuar nga violinisti, Shkëlzen Doli, në koncertin tradicional të Orkestrës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.681Z

"Tre tenoret" zbriten mbreme ne skene

Per te gjashtin vit, mbreme ne Pallatin e Kongreseve zbriti koncerti tradicional "Tre tenoret" me pjesemarrjen e Adrian Xhemes, Kastriot Tushes, Armaldo Kllogjrit. Ndersa i ftuar special ishte tenori nga Holanda, Harie Van Der Plas. Nen prezantimin e aktores Elvira Diamanti u interpretuan pos ariev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.217Z

Opera shfaq Pershendetje per miqte

TIRANE-Ansambli Kombetar i Kenglsquoeve dhe Valleve Popullore organizoi koncertin Pershendetje per miqte me rastin e vizites se Taleb Rifai sekretar i Pergjithshem Organizates Boterore te Turizmit. Koncerti u dha mbreme ne Sallen e T.K.O.B. ne ora 1830. Ne program kishte vallen me loder Cikat e Trop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.207Z

"Ubi Sunt", ekspozita nga Ervin Hatibi

"Promenade Gallery" ekspozon për herë të parë punët e artistit Ervin Hatibi. I njohur prej publikut shqiptar si shkrimtar, Ervin Hatibi i është shfaqur progresivisht publikut gjatë viteve të fundit edhe nëpërmjet artit pamor. Pasi ka ekspozuar në Paris, Ferrara, Shkup, Stamboll dhe së f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama