Rezultate te kerkimit per termin: +Pozitivisht

Meta: total 1000 / total_found 8964 / time 0.004 / keyword[0] pozitivisht / docs[0] 8964 / hits[0] 9703 /
Spahiu: Edhe biznesi gjerman kërkon largimin e Ramës!
  • 2019-04-09

Spahiu: Edhe biznesi gjerman kërkon largimin e Ramës!

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka sjellë në vëmendje një anketim të kryer nga Dhomat Gjermane të Tregtisë, në lidhje me situatën e biznesit në vendin tonë. Të dhënat e anketës tregojnë se 51 për qind e tyre janë të pakënaqur me situatën ekonomike në vend, duke theksua

Zidane kërkon 10 fitore radhazi me Real Madridin!
  • 2019-03-24

Zidane kërkon 10 fitore radhazi me Real Madridin!

Kalendari i La Ligas nuk premton edhe për shumë takime të mbetura deri në uljen e siparit të këtij sezoni, por tekniku i madrilenëve të  Realit është i vendosur për të bërë një tjetër mbyllje historike të këtij edicioni tanimë që ka marrë sërish drejtimin e Los Blancos duke sy

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Lënia e mandateve, jo zgjidhje
  • 2019-03-14

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Lënia e mandateve, jo zgjidhje

Deputetja Rudina Hajdari e cila nuk pranoi të dorëzonte mandatin duke mbajtur mbi shpinë koston e përjashtimit nga partia që dikur themeloi babai i saj Azem Hajdari ka takuar sot ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, znj. Sussane Shütz. Hajdari e ka ndarë këtë takim me një postim në Face

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

Strategjitë, 10 rregulla të arta për ata që duan të flirtojnë
  • 2019-02-23

Strategjitë, 10 rregulla të arta për ata që duan të flirtojnë

Flirtimi na bën mirë të gjithëve, është një aktivitet elektrizues dhe më i lehtë sesa duket Flirtimi është një zakon që nuk duhet ta humbasim, edhe nëse jetojmë një marrëdhënie prej dhjetë vjetësh. Në këtë rast, sigurisht, vëmendja dhe flirtimi duhet t’i drejtohet partn

Negociatat, paralajmërimi i Gjermanisë për qeverinë dhe opozitën
  • 2019-02-07

Negociatat, paralajmërimi i Gjermanisë për qeverinë dhe opozitën

Ministri gjerman i shtetit, Michael Roth, ka thënë se Shqipëria duhet të vijojë reformat, ndërsa opozita të miratojë Kodin Zgjedhor. Pas takimit me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi, zyrtari i lartë gjerman se në prag të marrjes së dritës jeshile për fillimin e negociatave të anëtarësi

Thaçi sfidon Berishën, e fton në debat për marrëveshjen Kosovë-Serbi
  • 2019-01-31

Thaçi sfidon Berishën, e fton në debat për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ishte i ftuar sonte në emisionin Të Paekspozuarit, në News24, përballë analistëve Fatos Lubonja dhe Andi Bushati. Presidenti i ka komunikuar autorit të emisionit, Ylli Rakipi se dëshiron dhe është i gatshëm të përballet në puntatën e ardhshme të