Rezultate te kerkimit per termin: +Poznan

Meta: total 172 / total_found 172 / time 0.000 / keyword[0] poznan / docs[0] 172 / hits[0] 209 /
Ambulanca ngec në shina, treni e bën përshesh dy të vdekur (VIDEO)
  • 2019-04-06

Ambulanca ngec në shina, treni e bën përshesh dy të vdekur (VIDEO)

Një aksident i rëndë është fiksuar nga kamerat e sigurisë së një hekurudhe në Poloni. Aty shihet sesi ambulanca pasi ka kaluar shinat e para është ndaluar nga trau i dytë dhe ka mbetur në mes të vendkalimit të trenit. Në përpjekje për t’u kthyer mbrapsht shoferi i ambulancës

No Pic available
  • 2018-07-27

Bakaj shkëlqen në Europë, realizon edhe ndaj Lech Poznan(Video)

Elis Bakaj nuk ndalet më. Për të 4-ën ndeshje radhazi, sulmuesi shqiptar ka gjetur rrugën e rrjetës me skuadrën e tij Shakhtyor Soligorsk dhe e ka bërë sërish në Europa League. Pas 2 golave të realizuar ndaj uellsianëve të Connahs Q dhe finalizimit ndaj Dynamo Brest në kampionatin bje

Në fund të gushtit, Samit për Ballkanin Perëndimor në Durrës
  • 2018-07-18

Në fund të gushtit, Samit për Ballkanin Perëndimor në Durrës

Në fund të gushtit në Durrës do të organizohet një samit i Ballkanit Perëndimor, pas atij të Londrës, për ti paraprirë atij të Poznanit në Poloni vitin e ardhshëm. Në këtë frymë, në vijim të Samitit dhe në përgatitje të Samitit të vitit të ardhshëm në Poznan, Shqipëria

Destinacione të reja fluturimi gjatë sezonit turistik (Linjat)
  • 2018-05-01

Destinacione të reja fluturimi gjatë sezonit turistik (Linjat)

10 destinacione të reja fluturimi janë shtuar këtë vit. Autoriteti i Aviacionit Civil ka miratuar kërkesën për këto linja, të cilat do të funksionojnë gjatë gjithë periudhës së sezonit veror dhe pritet të kenë ndikim të madh në numrin e turistëve për këtë vit. Destinacionet e

Sarandë, arrestohet mashtruesi polak që kërkohej nga Interpoli
  • 2018-03-13

Sarandë, arrestohet mashtruesi polak që kërkohej nga Interpoli

Foto ilustruese Në prangat e Policisë Sarandë ka rënë sot një shtetas polak i shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimi drejt vendlindjes së tij. Më datë 13.03.2018, Komisariati i Policisë Sarandë në bashkëpunim me ZQK Interpol Tirana, kapën dhe arrestuan përkohësisht

Një nudo e Maks Velos në Galerinë e Arteve
  • 2018-03-07

Një nudo e Maks Velos në Galerinë e Arteve

Me flokët e gjatë që i bien në qafën e hollë dhe vathët blu ajo ngjan e bukur teksa sheh jashtë dritares. Kjo nudo është realizuar nga Maks Velo në vitin 2010 dhe i është dhuruar Galerisë Kombëtare të Arteve. Artisti Maks Velo përfaqëson një figurë komplekse të një intelektuali

Poloni, shpërthimi rrëzon pallatin në Poznan; 4 të vdekur
  • 2018-03-05

Poloni, shpërthimi rrëzon pallatin në Poznan; 4 të vdekur

Katër persona kanë mbetur të vdekur dhe 21 të tjerë janë plagosur nga shembja e një ndërtese në Poznan, në perëndim të Polonisë. Autoritetet policore dyshojnë se incidenti është shkaktuar nga një rrjedhje gazi. Ekipet e emergjencës përjashtojnë mundësinë për viktima të tjera.