Rezultate te kerkimit per termin: +Praktika

Total: 6465
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.697Z

Mesjeta: Praktika Europiane e përzënies së fëmijëve

Përgjatë shumë shekujve, fëmijët e vegjël dërgoheshin larg shtëpisë që të shërbenin si çirakë në familje apo dyqane të të tjerëve. Kjo qe një marrëdhënie kontraktuale servituti që zgjaste me raste deri në një dekadë William Kremer, BBC Sot është i shpeshtë perceptim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.696Z

LRI: "Praktika Pune" per te ndihmuar rinine

Levizja Rinore per Integrim ka prezantuar dje programin per punesimin e te rinjve. Kreu i LRI-se Endrit Braimllari tha dje ne nje konference me meidat, se ne bashkepunim me biznesin privat, ky forum rinor do te krijoje mundesine per punesimin e te rinjve. "Bizneset pjesemarres ne program kane ofruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.812Z

Praktika poshtëruese e Bashkisë së Tiranës

Share Nga Lavdosh Ferruni   Është vërtet poshtëruese ajo që bëri Bashkia duke sulmuar e ofenduar grabitur një grup të madh të komunitetit rom që ka si punë të përditshme mbledhjen e plastikave e kanoçeve, punën më të ndershme e më dashamirëse me mjedisin, 100 herë më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.538Z

Inemuri, praktika e të qenët në gjumë, por prezent

Japoni – Thuhet se japonezët nuk flenë kurrë duke iu referuar dedikimit të këtij populli për punën. Pastaj kur je në kryeqytetin japonez, Tokio është diçka plotësisht normale që të përplasesh me banorët atje që janë duke fjetur në shkallë, metro, e në mes të një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.712Z

Ne shkollat profesionale mungon praktika

80 e nxenesve qe dalin nga shkollat publike profesionale nuk jane te afte te ushtrojne zanatin Ne shkolla nuk e kryejne si duhet praktiken pasi mungon baza materiale dhe klasat e posacme Ky 17-vjecar nxenes i shkolles profesionale Karl Gega ne Tirane pergatitet per te marre diplomen si teknik automj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.379Z

Librat e rinj, Alfred Adler, Praktika dhe teoria e psikologjisë individuale

Gazeta ShqipAlfred Adler, Praktika dhe teoria e psikologjisë individuale Përktheu: Vullnet Muço Botoi: Fan Noli Çmimi: 1000 lekë Alfred Adler (7 shkurt 1870 – 28 maj 1937) ishte mjek austriak, psikolog dhe themelues i shkollës individuale të psikologjisë.Në bashkëpunim me Sigmund Fre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.357Z

Studentet: Praktika mësimore është shumë e rëndësishme!

Projekti “Vitrina në familje” vazhdon me sukses rrugëtimin, duke zgjeruar njohjet me studentët dhe familjarët e tyre. Tirana është ndalesa jonë e rradhës, ku u njohëm me dy studente të degës Anglisht, në këtë universit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama