Rezultate te kerkimit per termin: +Praktikimi

Meta: total 142 / total_found 142 / time 0.000 / keyword[0] praktikimi / docs[0] 142 / hits[0] 156 /
No Pic available
  • 2017-05-21

YOGA, ushtrime të thjeshta fizike, apo rituale okulte?

Nga Miron Çako Joga një praktikë shekullore e feve lindore si induizmit, janizmit, Budizmit, mbas viteve 60-të e deri më sot, gjithnjë e më shumë po transferohet përtej vendeve të origjinës Indi, Azi, dhe po demonstrohet si një risi në SHBA dhe Europë, vende me fe dhe kulturë tjetër

Dj zgjedh të vdesë në Zvicër me eutanazi, Italia përfshihet në debat
  • 2017-02-27

Dj zgjedh të vdesë në Zvicër me eutanazi, Italia përfshihet në debat

Ka shkaktuar një debat të madh mediatik e politik në Itali zgjedhja e rrugës së eutanazizë (vetëvrasje e asistuar nga mjekët) i Dj të suksesshëm Fabiano Antoniani 39 vjeç nga qyteti i Milanos. Dj italian me ndihmën e një organizate joqeveritare ka zgjedhur të udhëtojë drejt Zvic

Myslimani nga Bulqiza me dy gra: E mora tjetrën për të përmirësuar të parën dhe kemi 10 fëmijë
  • 2016-11-14

Myslimani nga Bulqiza me dy gra: E mora tjetrën për të përmirësuar të parën dhe kemi 10 fëmijë

Në studion e emisionit Me Zemër të Hapur në News 24 një burrë që praktikon prej 15 vitesh fenë myslimane tregon arsyet që e shtynë drejt bigamisë, ndonëse ligji nuk e lejon. Ai thotë se ka zgjedhur të mbajë dy gra, më të cilat ka edhe 10 fëmijë me qëllim që e dyta të përmi

75 arsye pse Shqipëria është vend i bekuar nga Zoti
  • 2016-10-28

75 arsye pse Shqipëria është vend i bekuar nga Zoti

75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë! Nga Allison Green* Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite me radhë, Shqipëria ishte nën një prej regjimeve komuniste totalitare më shtyp

No Pic available
  • 2016-10-27

FOTOT/ Blogerja amerikane: 75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë!

Nga Allison Green* Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite me radhë, Shqipëria ishte nën një prej regjimeve komuniste totalitare më shtypës në historinë edhe Koreja e Veriut ka më shumë

5 gjera qe te rinjte duhet te dine kunder obezitetit
  • 2016-09-04

5 gjera qe te rinjte duhet te dine kunder obezitetit

Transmetuar me 04092016 - 0723 Ndalohet perqendrimi i vemendjes vetem tek pesha trupore sidomos me komente negative nese deshirohet qe adoleshentet te mos shkojne ne mbipeshe dhe te mos kene crregullime ushqimorebr br Ajo qe ka me

Skulptura me plumbçin e lapsit
  • 2016-08-30

Skulptura me plumbçin e lapsit

Një artist taivanez ka zgjedhur një formë interesante të të bërit art: ai krijon skulptura në miniaturë nga grafiti i lapsave. Krijimet e tij, edhe pse të vogla në përmasa, janë të përsosura në deri në detaj. Frymëzimi për këto skulptura mund të jetë çfarëdo, duke filluar nga