Rezultate te kerkimit per termin: +Pranimi

Meta: total 1000 / total_found 4485 / time 0.002 / keyword[0] pranimi / docs[0] 4485 / hits[0] 5210 /
Kapitene Ana, ushtarakja që ka kryer misione edhe në Afganistan
  • 2019-04-06

Kapitene Ana, ushtarakja që ka kryer misione edhe në Afganistan

Kapitenia Ana Allani nuk e kishte menduar ndonjëherë kur ishte fëmije se, një ditë do të ishte pjesë e Forcave të Armatosura. Uniforma që veshi 4 vite në kolegj, me sa duket i diktuan rrugëtimin në të ardhmen. Në vitin 2004 nisi udhën drejt ushtrisë. Përpos 4 universitete që konkur

Pastrim parash, Krimet e Rënda rrëzojnë ankimimin e Adriatik Llallës
  • 2019-04-01

Pastrim parash, Krimet e Rënda rrëzojnë ankimimin e Adriatik Llallës

Gjykata për Krimet e Rënda ka rrëzuar animimin e ish-kryeprokurorit Adriatik Llala kundër zgjatjes me 3 muaj të afatit të hetimeve. Llala me anë të një kërkese të regjistruar në datë 25 mars në Gjykatë, kërkoi mbylljen e hetimit duke e konsideruar të padrejtë vendimin, por është

Akuzat për pastrim parash, zgjaten me tre muaj hetimet për Llallën
  • 2019-03-27

Akuzat për pastrim parash, zgjaten me tre muaj hetimet për Llallën

Zgjaten me tre muaj hetimet në ngarkim të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Është ky vendimi i marrë ditën e sotme nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, teksa Llalla po hetohet për veprën penale të Pastrimit të parave dhe fshehje pasurie. Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Par

Kush është kamikazi që u urdhërua ta sulmojë me bojë? Ralf Gjoni ka një përgjigje
  • 2019-03-21

Kush është kamikazi që u urdhërua ta sulmojë me bojë? Ralf Gjoni ka një përgjigje

Deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë, Ralf Gjoni u sulmua sot me bojë të kuqe nga një djalë i ri. Gjatë një interviste, ai e cilësoi sulmin si një akt rrugaçërie. Madje ai tha se ka dijeni se kush e urdhëroi sulmin. Besoj se edhe ju e dini shumë mirë se kush e urdhëroi sulmin

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit
  • 2019-02-11

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit

E ftuar në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja Dajti, duke bërë një krahasim madje me atë Shullazi. Për tu ndalur te Reforma në Dr

Të ndalim shpopullimin e Ballkanit, Meta nga SHBA jep formulën e zgjidhjes
  • 2019-02-06

Të ndalim shpopullimin e Ballkanit, Meta nga SHBA jep formulën e zgjidhjes

Vizitën në SHBA-, Presidenti Ilir Meta e ka vzahduar sot me pjesëmarrjen në një takim të forumit Transatlantic Leadership Network, të organizuar në Kongresin Amerikan. Duke qenë se tema e takimit lidhej me sfidat e Ballkanit perëndimor për tu anëtarësuar në BE, Meta e ka lidhur këtë

Ku ka shkuar gjyshi? Si tiu shpjegojmë fëmijëve pikëllimin!
  • 2019-01-25

Ku ka shkuar gjyshi? Si tiu shpjegojmë fëmijëve pikëllimin!

Në jetën e shumë fëmijëve, mund të vijë momenti që mund të përballen me një humbje. Ku ka shkuar gjyshi? Kur do të kthehet? Edhe më e vështirë është gjetja e fjalëve të duhura kur mungon një prind. Përgjigjja në mënyrë të përshtatshme dhe jo traumatike nuk është e lehtë,