Rezultate te kerkimit per termin: +Pranvera +Hoxha +Vec

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.314Z

Shuhet arkitekti Klement Kolaneci

brbrKlement Kolaneci arkitekti i njohur shqiptar eshte ndare nga jeta ne moshen 68-vjecare Rreth ores 3 te mengjesit duke u gdhire e enjtja ai humbi betejen me semundjen e  pasherueshme nga e cila vuante prej disa kohesh Kolaneci njihet si ideator dhe autor i shume veprave te medha e simbol ne S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.438Z

Te prishet apo jo piramida ne Tirane

Tubimi qytetar i zhvilluar kete jave ka qene nje prej sinjaleve te forta qe po jep opinioni publik kunder prishjes se piramides. Qindra qytetare kane kundershtuar te enjten 21.7. rrezimin e ish mauzoleumit te diktatorit famekeq Enver Hoxha dhe jane po kaq te shumte ata qe kane firmosur peticionin p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.113Z

Te ndare, por... njesoj Nga Frrok Cupi

Dje ne mengjes ne ballkonet e pallatit perballe pashe se dallendyshet kishin ardhur dhe po ndertonin folete. Jo vetem per zogjte shtegtare, por per gjithcka pranvera me duket si stina e kthimit. Kesaj here na ndodhi qe me shume se cdo gje tjeter, te kemi kthim “dallendyshesh politike”. Te gjithe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.474Z

Pelegrinazhet ne gjurme te Shen Enverit Piramida dhe mendimi i... inxhinierit

13-11-2010 / Nga Eden Babani Kur vdiq Enver Hoxha me 1985 ishte muaji prill. Me gjithe shperthimin stinor te ndjenjave njerezore qe nxit pranvera shume u hidheruan dhe qane me gjithe mend iu dhimbs humbja e udheheqesit. Si do te bente Partia pa te Si do te benin shqiptaret pa udheheqesin Kishi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.290Z

Shqiperia, fatkeqesite dhe njerezit pa identitet

Nga Ahmet Sulstarova* Replike me deputetin Majko, mbi perfytyrimet e tij per kolaboracionizmin Mua zoti Majko, nuk di sepse ju me kujtoni zogjte imcake te shpendeve grabitqare, apo kelyshet e kafsheve te egra, qe ne gjendje jo te lire dhe per vete moshen e tyre, jane te bute dhe nuk kafshojne. Kush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.496Z

Shefi i kabinetit Infarkti i pare ne 73 Enverit ia incizojne fjalimet

e Premte 15 Gusht 20141646 pm p classwp-caption-text NGA E MAJTA NE TE DJATHTE MJEKET E ENVERIT FEJZI HOXHA PETRIT GAE DHE YLLI POPA DJATHTAS DY KIRURGET FRANCEZE QE REALIZUAN NJE NDERHYRJE KIRURGJIKALE NE DOREN E ENVERITSSSAbrASSNga tetori i vitit 1973 deri ne shkurt te vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.175Z

Prurjet e reja dhe rikthimi i “te vjeterve” ne Asamble

Zgjedhja e kandidateve per Asamblene Kombetare e Partise Socialiste vec nje procesi rifreskimi te strukturave eshte dhe nje nisme e kreut te PS-se per te korrigjuar gabimet qe ka bere gjate 6 viteve te drejtimit te PS-se. Nje pjese e emrave te futur ne gare, bejne pjese ne grupin e politikaneve qe p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama