Rezultate te kerkimit per termin: +Pranvera +Hoxha

Meta: total 281 / total_found 281 / time 0.001 / keyword[0] pranvera / docs[0] 2840 / hits[0] 3701 / keyword[1] hoxha / docs[1] 28268 / hits[1] 57945 /
No Pic available
  • 2017-02-12

Nexhmija mbush 96 vjeçe. Iliri dhe Pranvera e surprizojnë për ditëlindje

Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e Enver Hoxhës ka mbushur 96 vjeç dy ditë më parë. Ajo e ka festuar ditëlindjen në apartamentin e saj në Laprakë. Në rrjet është shpërndarë një foto nga surpriza që djali i saj, Iliri bashkë me të shoqen i kanë bërë Nexhmijes. Ata janë mbledhur s

INTERVISTA/ Artan Hoxha: Afera e CEZ? Janë dhe tre dosje të tjera. Paratë i përdorën për zgjedhjet e 2009-s. CEZ po hetonte vetë për miliona euro ryshfet të dhëna në kupolën qeverisëse të kohës
  • 2017-01-13

INTERVISTA/ Artan Hoxha: Afera e CEZ? Janë dhe tre dosje të tjera. Paratë i përdorën për zgjedhjet e 2009-s. CEZ po hetonte vetë për miliona euro ryshfet të dhëna në kupolën qeverisëse të kohës

TemA Në një intervistë për TemA, gazetari investigativ Artan Hoxha shprehet se hetimi i aferës së CEZ mund të ndryshojë elitën politike në Shqipëri. Sipas tij, kjo dosje duhet të jetë në krye të listës së dosjeve të rënda që duhet të marrë në dorë Prokuroria Speciale, men

Rrëfimi i Ilia Tërpinit: Vallëzimet e ndaluara kur xhirohej Dimri i fundit
  • 2017-01-09

Rrëfimi i Ilia Tërpinit: Vallëzimet e ndaluara kur xhirohej Dimri i fundit

Të flasësh me një operator filmash artistikë a dokumentarësh, që ka qenë pas kamerës së aktiviteteve ose filmave më të rëndësishëm të historisë së Kinostudios, nuk mjafton as një libër. Ilia Tërpini, që ende sot vazhdon të jetë i kërkuari i të gjithëve, e ka nisur pun

No Pic available
  • 2017-01-02

Piramida, debatet e politikës dhe vendimi për ta transformuar atë

Kjo është Piramida. E ndërtuar si Muze për të kujtuar kujtuar ish-diktatorin Enver Hoxha, por që në 26 vitet e fundit, ka shërbyer as më shumë e as më pak si një mollë sherri në politikë. Vdekja e Hoxhës nuk ishte thjeshtë momenti i largimit nga jeta të një diktatori, por një shq

No Pic available
  • 2016-12-31

VITI I RI/ farë do të shikoni në ekranet kryesore gjatë ditëve të festave

Këtë vit do të jetë më e vështirë të vendosim se në cilin ekran duhet të stacionohemi. Stafet e katër televizoneve kryesore shqiptare, janë përkushtuar maksimalisht për të vjedhur sa më shumë teleshikues e konkurrenca është e fortë. Vizion Plus, Klan, TVSH e Top Channel si kulmin

Kontrabanda e cigareve, djali i Enverit: Im atë, çdo vendim e mori për të mirën e shtetit
  • 2016-11-19

Kontrabanda e cigareve, djali i Enverit: Im atë, çdo vendim e mori për të mirën e shtetit

Im atë dinte se çbënte. Kështu shprehet djali i diktatorit Enver Hoxha, Iliri, në lidhje vendimin e të atit për të lejuar kontrabandën e cigareve të huaja përmes Shqipërisë. Bar hamë dhe parimet nuk i shkelim. Kjo është një nga thëniet e njohura të diktatorit Enver Hoxha, por

Tefta Radi: Intervista ime me Nënë Terezën që nuk u transmetua kurrë
  • 2016-09-07

Tefta Radi: Intervista ime me Nënë Terezën që nuk u transmetua kurrë

Entela Resuli DITA Me një zë kumbues, të pangatërrueshëm, artikulim të qartë dhe çdo fjalie i jep peshën e duhur. Tefta Radi, zonja me flokë të bardha sot nuk është më spikerja kryesore e edicionit informativ në TVSh, por nuk është larguar nga ky institucion, ku vazhdon të punoj