Rezultate te kerkimit per termin: +Pranvera +Resulaj

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] pranvera / docs[0] 2885 / hits[0] 3757 / keyword[1] resulaj / docs[1] 116 / hits[1] 205 /
No Pic available
  • 2017-06-06

Hetim drejtoreshës së Tatimeve Vlorë për përfshirje në fushatë

Ministria e Financave ka kërkuar hetim për Drejtoreshën Rajonale të Tatimeve në Vlorë, Pranvera Resulaj pasi rezlton të jetë përfshirë drejtpërdrejt në fushatë. Në një njoftim Ministria e Financave thotë se “ka informuar Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, që në ushtrim

U përfshi në fushatë, hetohet drejtoresha e Tatimeve Vlorë
  • 2017-06-06

U përfshi në fushatë, hetohet drejtoresha e Tatimeve Vlorë

Ministria e Financave ka informuar Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, që në ushtrim të funksionit kushtetues të ndjekjes penale, të kryejë veprimet e nevojshme për hetimin, e znj. Pranvera Resulaj, Drejtoreshë Rajonale e Tatimeve në Vlorë. Nisur nga informacionet dhe materialet bashk

No Pic available
  • 2017-04-16

EMRAT/ Blushi: Ja 190 kandidatët për deputetë të LIBRA-s për zgjedhjet e 18 qershorit

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi ka zbardhur emrat e 190 kandidateve që do të përfshihen në listat shumë emërore për zgjedhjet e 18 qershorit, ndërsa shprehet se pret të tjera deri në datë 20 Prill. Vetë Ben Blushi do të kandidojë në Tiranë. NJOFTIMI Sot Bërthama LIBRA mori në shqyrt

No Pic available
  • 2015-12-24

Vlorë, Tatimet paralajmërojnë biznesin: Do të gjobiteni nëse nuk jepni kuponin

Për muajin dhjetor, Tatimet e Vlorës kanë konstatuar se bizneset nuk po lëshojnë faturën tatimore shoqëruese të mallit që shitet. Drejtorja Pranvera Resulaj thotë se ka  pasur shumë denoncime nga qytetarë për mospajisje me kupon nga subjektet tregtare. Pranvera Resulaj: Kemi konstatua

No Pic available
  • 2015-10-15

Vlora pas përmbytjeve, rreth 690 biznese stakojnë kasat fiskale

Rreth 690 biznese në Vlorë kanë stakuar kasat fiskale që prej së dielës, kur qyteti bregdetar u përmbyt nga reshjet intensive të shiut. Në këto kushte drejtoria rajonale e tatimeve ka shfokusuar punën nga lufta kunder informalitetit tek mbeshtetja morale e bizneseve, pasi janë me dhjetë

Vlorë/ Aksioni kundër informalitetit, në një javë 1058 kontrolle në terren
  • 2015-09-15

Vlorë/ Aksioni kundër informalitetit, në një javë 1058 kontrolle në terren

-Konfiskohen 48 subjekte të parregjistruara-Vlorë, 15 Shtator/ATSH-Harilla Koçi/.-1058 subjekte u bënë objekt i kontrollit gjatë javës së parë të aksionit kundër evazionit fiskal, në rajonin që mbulon Drejtoria Rajonale e Tatimeve e Vlorës.Drejtoresha e Drejtorisë Rajonale të Tatimev

Kupone per librat shkollore
  • 2015-09-15

Kupone per librat shkollore

brbrLibrat shkollore te sekuestruar pak dite me pare nga tatimoret e Vlores do tu rikthehen shtepive botueseve Drejtorja e Tatimeve Pranvera Resulaj sqaroi se ne udhezimin e fundit te Ministrise se Financave dhe asaj te Arsimit eshte rene dakord qe cdo tekst i shitur te shoqerohet me kupon ne menyre