Rezultate te kerkimit per termin: +Pranvera

Meta: total 1000 / total_found 2885 / time 0.001 / keyword[0] pranvera / docs[0] 2885 / hits[0] 3757 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Skandal/Komisionerja e PS nxjerr fletët e votimit nga kutia për të parë votat (Video)

Kandidati i PD-së për deputet në Korçë Ervin Salianji ka denoncuar një tjetër rast pak më parë ku sipas të cilit komisionerja e Partisë Socialiste kryen një akt të paligjshëm. Në videon e postuar nga ai në rrjetin social Facebook, duket komisionerja e PS që nxjerr fletët e votimit

No Pic available
  • 2017-06-26

Ndërpritet numërimi në KZAZ 35, largohen numëruesit e PD

Në KZAZ e shkollës Vasil Shanto është ndërprerë numërimi, pasi komisionerët e Partisë Demokratike janë tërhequr nga numërimi. Gazetarja e Ora Neës Pranvera Bozhiqi raporton në kutitë kanë mbetur hapur dhe fletët e votimit janë mbi tavolinë. Raportohet se numëruesve i është kër

No Pic available
  • 2017-06-19

Katari alias shteti jashtë linje i Gjirit

Nga Cengiz Tomar Vendimi për sanksione ndaj Katarit, vend ky që së bashku me Omanin gjithnjë kanë ndjekur politikë të ndryshme dhe të pavarur nga shtetet e tjera të Gjirit, nën protektoratin e Arabisë Saudite, nuk ishte paramenduar se do të ishte kaq i ashpër. Ndjekja e një politike n

No Pic available
  • 2017-06-17

Meta: Rilindja mbushi Shqipërinë me drogë; ne do forcojmë marrëdhënien me Greqinë

Në vijim të fushatës elektorale Lëvizja Socialiste për Integrim është ndalur me qytetarët e Gjirokastrës. Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka deklaruar përballë qytetarëve të Gjirokastrës se fuqia e LSI-së qëndron te respekti për njerëzit. Meta premtoi se Gjirokastra me LSI-në do t

No Pic available
  • 2017-06-06

Hetim drejtoreshës së Tatimeve Vlorë për përfshirje në fushatë

Ministria e Financave ka kërkuar hetim për Drejtoreshën Rajonale të Tatimeve në Vlorë, Pranvera Resulaj pasi rezlton të jetë përfshirë drejtpërdrejt në fushatë. Në një njoftim Ministria e Financave thotë se “ka informuar Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, që në ushtrim

U përfshi në fushatë, hetohet drejtoresha e Tatimeve Vlorë
  • 2017-06-06

U përfshi në fushatë, hetohet drejtoresha e Tatimeve Vlorë

Ministria e Financave ka informuar Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, që në ushtrim të funksionit kushtetues të ndjekjes penale, të kryejë veprimet e nevojshme për hetimin, e znj. Pranvera Resulaj, Drejtoreshë Rajonale e Tatimeve në Vlorë. Nisur nga informacionet dhe materialet bashk

Shalli i harruar në Café Sarah Bernard
  • 2017-06-05

Shalli i harruar në Café Sarah Bernard

Luan Rama Kafeneja Sarah Bernard qëndron në cep të Senës, si një zonjë e rëndë, dy hapa nga ajo rrjedhje lumi që të kujton vitet, kohën që shkon, jetën efemere, klithmat e gëzuara, mugëtirën dhe trishtet e mëdha njerëzore, ndoshta pse dhe portreti i aktores e tragjedianes së madhe