Rezultate te kerkimit per termin: +Predispozues

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] predispozues / docs[0] 20 / hits[0] 22 /
Simptoma pse ndodh mosmbajtja e urines
  • 2015-03-26

Simptoma pse ndodh mosmbajtja e urines

0 brbr SSSAbrASS brbrMosmbajtja e urines Inkontinenca ndodh kur crregullohet procesi normal i grubullimit dhe zbrazjes se saj Kjo simptome eshte shqetesuese si per meshkujt ashtu dhe femrat por femrat jane me te predispozuara per zhvillimin e Inkontinences urinare per arsye te diferencave anatomike

Semundjet e veres nga dehidratimi zemra e deri te tensioni
  • 2014-08-19

Semundjet e veres nga dehidratimi zemra e deri te tensioni

Transmetuar me 18082014 - 1706 Goditjet astmatikebr Temperaturat e larta jane te rrezikshme per ata qe marrin fryme me veshtiresi pasi ato e thajne ajrin dhe e ashpersojne ate Te gjithe ata qe vuajne prej kesaj semundjeje sapo vjen stina e veres nisin njek

Virusi i Nilit, Vasili: Raste sporadike, kemi marrë masa
  • 2011-08-16

Virusi i Nilit, Vasili: Raste sporadike, kemi marrë masa

Ndërsa konfirmoi vdekjen e një personi para pak ditësh, Vasili kërkoi që të gjithë ata që ndjejnë probleme të mos qëndrojnë në shtëpi, por të drejtohen në spital për të marrë ndihmë të specializuar.Ministri kërkoi nga pushteti vendor që të marrë masa për të parandaluar pë

Ethet hemoragjike, Vasili: Kemi raste sporadike por jo epidemi
  • 2011-08-15

Ethet hemoragjike, Vasili: Kemi raste sporadike por jo epidemi

Rastet me ethet hemoragjike në Shqipëri janë sporadike dhe jo në formë epidemie. Kështu është shprehur ministri i shëndetësisë Petrit Vasili në një prononcim për mediat pas mbledhjes së komisionit të ekpertëve t&eum

Te fiketit shtohen rastet ne urgjence
  • 2010-09-26

Te fiketit shtohen rastet ne urgjence

Nese keni humbur vetedijen per nje kohe te shkurter dhe keni perjetuar nje erresire totale mund te keni probleme shendetesore per te cilat nevojitet diagnostikim dhe trajtim i specializuar. Keto probleme jane shenje simptome se dicka me zemren tuaj nuk po shkon sic duhet. Duke u nisur nga

No Pic available
  • 2010-09-26

Humbja e vetedijes shtohen rastet ne urgjence

Zhvillohet konferenca e Shoqates Shqiptare te Kardiologjise kerkohen aparatura diagnostikuese Nese keni humbur vetedijen per nje kohe te shkurter dhe keni perjetuar nje erresire totale mund te keni probleme shendetesore per te cilat nevojitet diagnostikim dhe trajtim i specializuar. Keto probleme ja

No Pic available
  • 2010-09-05

Myku ne lekure si te mbrohemi

Myku i lekures eshte nje semundje e cila lind si pasoje e shtimit te djerses. Si rrjedhoje e ketij fenomeni ulet pehashi i aciditetit te lekures duke krijuar keshtu kushte te favorshme te zhvillimit te mykut qe jane shkaktare te semundjes mykotike. Zakonisht nga kjo semundje preken njerez qe bejn