Rezultate te kerkimit per termin: +Preet +Bharara

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.000 / keyword[0] preet / docs[0] 42 / hits[0] 45 / keyword[1] bharara / docs[1] 41 / hits[1] 54 /
Nju Jork, arrestohen 120 persona, terrorizonin vendin
  • 2016-04-28

Nju Jork, arrestohen 120 persona, terrorizonin vendin

Policia e Nju Jorkut ka zhvilluar dje një operacion, ku janë arrestuar mbi 120 persona, të cilët janë anëtarë të dy bandave rivale. Ata akuzohen për më shumë se 39 vrasje, grabitje, mashtrim bankar, shantazh dhe trafik droge. Më shumë se 60 prej tyre pritet të përballet me akuza për

Operacion i gjërë anti-krim në Nju Jork
  • 2016-04-28

Operacion i gjërë anti-krim në Nju Jork

Autoritetet amerikane kanë kapur 120 vetë në Nju Jork nën dyshimet për përfshirje në banda kriminale. Operacioni është cilësuar si goditja më e madhe kundër aktivitetit kriminal në historinë e qytetit. Arrestimet u bënë gjatë të mërkurës në një seri bastisjesh. Në njoftimin e

Nikolas Cage vendos të kthejë kafkën e dinosaurit
  • 2015-12-23

Nikolas Cage vendos të kthejë kafkën e dinosaurit

Një kafkë e rrallë dinozauri, të cilën Nikolas Cage e bleu në një ankand për 276,000 $ rezultoi e vjedhur. Aktori ka vendosur që tua dorëzojë aurtoriteteve në Amerikë, të cilat më pas do tja kthejnë qeverisë mongoliane, që është edhe pronari i ligjshëm. Zyra e prokurorit të Man

Arrestohet senatori i Asamblesë së Nju Jorkut
  • 2015-05-06

Arrestohet senatori i Asamblesë së Nju Jorkut

Autoritetet federale ngritën akuza ndaj senatorit të Asamblesë së Nju Jorkut Dean Skelos dhe djalit të tij, për përfshirje në një skemë korrupsioni. 67-vjeçari Dean Skelos krytar i shumicës republikane në organin ligjvenës të shtetit të Nu Jorkut dhe djalai i tij Adam 32-vjeçar pë

Akuza për korrupsion ndaj senatorit të shtetit të Nju Jorkut
  • 2015-05-05

Akuza për korrupsion ndaj senatorit të shtetit të Nju Jorkut

Autoritetet federale ngritën akuza ndaj senatorit të Asamblesë së Nju Jorkut Dean Skelos dhe djalit të tij, për përfshirje në një skemë korrupsioni. 67-vjeçari Dean Skelos krytar i shumicës republikane në organin ligjvenës të shtetit të Nu Jorkut dhe djalai i tij Adam 32-vjeçar pë

SHBA imami i Londres fajtor per terrorizem
  • 2014-05-20

SHBA imami i Londres fajtor per terrorizem

Imami i Londrës, Abu Hamza al-Masri, është gjetur fajtor për akuzat e terrorizmit në Nju Jork, të hënën, pas një gjyqi 4-javor që pati në qendër të vëmendjes deklaratat kontroverse të predikuesit anti-Perëndimor.

Dhjetëra vite burg për bandën shqiptare të Bronksit
  • 2014-02-18

Dhjetëra vite burg për bandën shqiptare të Bronksit

Anëtarët e një bande droge të përbërë nga shqiptarë të quajtur Ëolfpack u dënuan në gjykatën Federale të Manhatanit për shpërndarje droge dhe tregti armësh, bën të ditur një njoftim i Byrosë Federale të Hetimit (FBI) Preet Bharara, prokurore e Shteteve të Bashkuara për Distri