Rezultate te kerkimit per termin: +Prefektet

Meta: total 134 / total_found 134 / time 0.000 / keyword[0] prefektet / docs[0] 134 / hits[0] 188 /
Berisha Partia mbi Shqiperine PS ne pushtet rrezik per vendin
  • 2016-03-11

Berisha Partia mbi Shqiperine PS ne pushtet rrezik per vendin

Transmetuar me 10032016 - 1205 Tirane 10 mars 2016 NOAal- Ish- Kryeministri Sali Berisha thote se deklarata e bere ne Asamblene Kombetare te Partise Socialiste se partia eshte mbi vendin e ben teper te rrezikshem qendrimin e PS ne

Moti i keq, 1 i vdekur në Dibër. Në Tiranë disa lagje nën ujë, në Fushë Krujë lumi del nga shtrati
  • 2015-11-22

Moti i keq, 1 i vdekur në Dibër. Në Tiranë disa lagje nën ujë, në Fushë Krujë lumi del nga shtrati

Reshjet e shiut të shoqëruara me erëra të forta kanë përfshirë gjithë vendin prej mbrëmjes së djeshme. Në Dibër u shënua viktima e parë.  Pezullohet lundrimi në detin Adriatik, ndërsa energjia është pezulluar në disa zona. Në Fushë Krujë lumi Zezë ka dalë nga shtrati duke p

1 i vdekur në Dibër, në Mat lumi del nga shtrati, evakuohen disa familje
  • 2015-11-22

1 i vdekur në Dibër, në Mat lumi del nga shtrati, evakuohen disa familje

Reshjet e shiut të shoqëruara me erëra të forta kanë përfshirë gjithë vendin prej mbrëmjes së djeshme duke shkaktuar një të rënduar në disa zona të vendit: Me përmbytje nga uji, mungesë energjie elektrike, dëmtime të urave, bllokime rrugësh për shkak të inerteve etj. Përveç

Mbledhja e jashtezakonshme thirrja e qeverise per popullaten
  • 2015-02-03

Mbledhja e jashtezakonshme thirrja e qeverise per popullaten

Transmetuar me 02022015 - 2345 PUBLICITET Qeveria u ben thirrje qytetareve te bashkepunojne me strukturat e emergjencave civile per te perballuar pasojat e permbytjeve masivebr br Pas mbledhjes se jashtezakonshme zvkryeministri

Plani amerikan per shpetimin  e Shqiperise  ne 1944
  • 2014-11-29

Plani amerikan per shpetimin e Shqiperise ne 1944

e Shtune 29 Nentor 20141230 pm ROMEO GURAKUQIbrbr   Amerikanet kane pasur nje plan per shpetimin e Shqiperise dhe Kosoves Per kete ekziston nje memorandum i nje qytetari amerikan njohes shume i mire i situates ne Shqiperi pergatitur me kerkese te autoriteteve aleate anglo-

Festa e batalionit te Semanit braktiset Kuvendi
  • 2014-09-24

Festa e batalionit te Semanit braktiset Kuvendi

e Merkure 24 Shtator 20141124 am p classwp-caption-text Festimet e 70-vjetorit te clirimit te FieritbrbrFesta e krijimit te batalionit te Semanit ka bere qe deputetet e qarkut te Fierit te mos ishin prezente dje ne mbledhjen e dy komisioneve parlamentare duke cuar dhe ne deshtim

Feste me portretet e Enverit ne Peze Rama anulon viziten
  • 2014-09-17

Feste me portretet e Enverit ne Peze Rama anulon viziten

e Merkure 17 Shtator 20141138 am p classwp-caption-text Perfaqesues te Qeverise dje ne PezebrbrKryeministri Rama ka braktisur festimet e sivjetme te 72-vjetorit te Konferences se Pezes Perfaqesues te qeverise ne festimet e djeshme ne Peze ishin zvkryeministri Niko Peleshi minis