Rezultate te kerkimit per termin: +Prefekti

Meta: total 1000 / total_found 4573 / time 0.002 / keyword[0] prefekti / docs[0] 4573 / hits[0] 7637 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Ofronte para për vota, kallëzohet penalisht Prefekti i Kukësit

Prefekti i Kukësit, Liman Morina është kallëzuar në Prokurorinë e rrethit Kukës, pasi dyshohet se ka konsumuar në zyrën e tij, veprën penale të shpërdorimit të detyrës dhe shit-blerjes së votës. Një qytetar pretendon përpara organit të prokurorisë dhe policisë së qarkut Kukës

No Pic available
  • 2017-06-24

Kallëzohet prefekti i Kukësit, u denoncua se ka blerë vota

Prefekti i Kukësit Liman Morina është kallëzuar në Prokurorinë e rrethit Kukës, pasi dyshohet se ka konsumuar në zyrën e tij, veprën penale të shpërdorimit të detyrës dhe shit-blerjes së votës. “Një qytetar pretendon përpara organit të prokurorisë dhe policisë së qarkut K

Denoncohet për blerje votash prefekti i Kukësit
  • 2017-06-24

Denoncohet për blerje votash prefekti i Kukësit

Prefekti i Kukësit, Liman Morina është kallëzuar në Prokurorinë e rrethit Kukës, pasi dyshohet se ka konsumuar në zyrën e tij, veprën penale të shpërdorimit të detyrës dhe shit-blerjes së votës. Një qytetar pretendon përpara organit të prokurorisë dhe policisë së qarkut Kukës

Gara e ashpër për Elbasanin/ A do ta ruajë LSI mandatin e dytë që iu dhurua nga socialistët?
  • 2017-06-18

Gara e ashpër për Elbasanin/ A do ta ruajë LSI mandatin e dytë që iu dhurua nga socialistët?

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike u ndanë barabartë me numër mandatesh në zgjedhjet e vitit 2009 në Elbasan, pavarësisht se PS dhe aleatët e saj të vegjël siguruan rreth 5 mijë vota më shumë. LSI, e cila mori 7,700 vota në Elbasan ose 5 për qind, mori asnjë mandat. Në zgjedhje

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat
  • 2017-06-16

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat

Sot nga Farka, kryebashkiaku Veliaj dha një lajm të mirë edhe për banorët që jetojnë në ish-komuna, të cilët përfitojnë nga ulja e çmimit të biletave të autobusit. Ai deklaroi se falë negociatave me kompanitë e transportit publik, është arritur ulja më e madhe e çmimit të bilet

No Pic available
  • 2017-06-07

Task Forca kundër kanabisit në Fier do raportojë çdo 5 ditë

Task Forca për luftën kundër kultivimit dhe trafikimit të drogës në qarkun e Fierit, do të raportojë çdo pesë ditë. Kështu urdhëroi në takimin e parë, prefekti i qarkut të Fierit Vasil Bregu  i cili ka kërkuar edhe informacion të detajuar për tunelet dhe banesat e lëna me qi

No Pic available
  • 2017-05-28

Ditët e fundit të atentatorit të Perandorit, Vasil Laçi

Nga Prof. Nasho Jorgaqi Procesi i hetuesisë së Vasil Laçit u krye në një kohë të shpejtë, por akoma më me ngut u zhvillua gjyqi. Dhe në qoftë se hetimi u bë i dyfishtë, nga njerëzit e mbretit dhe të Duçes, akuza dhe gjyqi u shkrinë në një. Atentatori ishte armiku i tyre i përbas