Rezultate te kerkimit per termin: +Prej

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.940Z

Pallati prej qelqi

pNje nga vendet me te bukura qe duhet te vizitoni nese shkoni ndonjehere ne Seul eshte ky pallat prej qelqi Ai quhet Changgyeonggung Palace dhe eshte nje nga 5 vendet me te medha ne Korep pKy pallat ose kjo shtepi prej qelqi qe i perket kopshtit botanik eshte ndertuar me 1907-en si shtepia e pare p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.778Z

Rreziku prej kanalizimit

Nga Marko MatieZëvendëskryeministri dhe ministri i Policisë i Serbisë, Ivica Daçiç, ka paralajmëruar që masat e sigurisë gjatë vizitës së mysafirit nga SHBA do të ngrihen në nivelin më të lartë të mundshëm, thënë ndryshe në “nivelin e sigurisë numër një”. Ai u ka bërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.597Z

Shpresa prej Kushtetueses

Mentor Nazarko Ka kaluar pa vëmendjen e duhur seanca dëgjimore në Gjykatën Kushtetuese, në lidhje me çështjen e përkufizimit të kufijve detarë me Greqinë. Vetëm “Gazeta Shqiptare”, që kishte nisur betejën në fjalë, botoi njëlloj procesvervali të seancës me pyetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.891Z

NJRI PREJ ANTIKOMUNISTVE

Ka njezet vjet qe mes nesh ka marre jete shtresa shoqerore e ish-te persekutuarve politike. Ajo u krijua nga e quajtura diktatura e proletariatit e cila qe ne emertim ishte nje mashtrim kolosal sepse ne emer te nje klase te tere te pervuajtur asaj te punetoreve te keqtrajtuar nga kapitalizmi ne faze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.079Z

Ëndrra prej plasteline

Animatori me emër në Greqi, Jani Zhonga, u mëson fëmijëve sarandiotë animacionin e plastelinës Dhjetëra fëmijë të Sarandës përjetuan këto ditë një eksperiencë të rrallë, duke mësuar artin e animacionit me plastelinë.Në kuadër të projektit "Jonianët e vegjël", themeluar d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Çmenduri prej shkrimtari

Më 16 gusht të vitit 1920, saktësisht 90 vjet më parë, në Andernach të Gjermanisë lindi autori Charles Bukowski Maskilist, alkoolist dhe bastexhi i pandryshueshm. Sarkastik, cinik, vetshkatrrues, erotoman, gjenial. Nuk sht e thjesht t prshkruash n pak fjal portretin e Char

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.112Z

KUFIJ PREJ AJRI

FATOS BAXHAKU Nuk është se ka ndodhur sot, as dje, e as pardje. Që prej kohëve të motmotit, bota planeti ynë, në dukje aq mrekullisht i rrumbullakët, i harmonishëm, në dukej globi i gjithkujt, në fakt nuk është gjë tjetër veçse një lëmsh, caqesh, sinorësh, pragjesh, limitesh, kufi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama