Rezultate te kerkimit per termin: +Prejardhja

Meta: total 715 / total_found 715 / time 0.000 / keyword[0] prejardhja / docs[0] 715 / hits[0] 776 /
Rreth 6 milionë njerëz vdesin çdo vit në botë nga duhani
  • 2017-05-29

Rreth 6 milionë njerëz vdesin çdo vit në botë nga duhani

Çdo vit në 31 maj, Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe partnerët organizojnë Ditën Botërore të Luftës Kundër Duhanit. Qëllimi i kësaj dite është rritja e ndërgjegjësimit lidhur me rreziqet që sjell konsumi i duhanit, si dhe advokatimi për ndërmarrjen e politikave efektive m

No Pic available
  • 2017-04-13

Kurdët në rezistencë kundër Erdoganit

Rezistenca kundër kushtetutës për sistemin presidencial është veçanërisht e madhe në juglindje të Turqisë. Në këtë rajon Erdogani i kundërvihet me të gjithë forcën partisë së afërt me kurdët HDP. Në metropolin kurd Diyarbakir luftohet për çdo votë. Asnjëherë këtu partia

Bektashinjtë kremtojnë ditën e Sulltan Novruzit. Statuja ari për 2 filantropë
  • 2017-03-22

Bektashinjtë kremtojnë ditën e Sulltan Novruzit. Statuja ari për 2 filantropë

Besimtarët bektashinj në Shqipëri festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit. Në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve kanë nisur fetimet. I pranishëm në ceremoni është dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta. Dita e Sulltan Nevruzit e cila përkon me lindjen e Imam Aliut në Qabe simbolizon lindjen

No Pic available
  • 2017-03-21

Në prag të Sulltan Nevruzit, përgatitjet drejt fundit

Në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve përgatitjet për festëm e Sulltan Nevruzit janë drejt fundit. Ditën e mërkurë më 22 mars ky ambient do të pres me qindra besimtarë bektashinj nga Shqipëria dhe jo vetëm. Dita e Sulltan Nevruzit e cila përkon me lindjen e Imam Aliut në Qabe s

I papunë, por 3 000 euro në xhep, arrestohet tregtari shqiptar i kokainës
  • 2017-03-02

I papunë, por 3 000 euro në xhep, arrestohet tregtari shqiptar i kokainës

Një 24 vjeçar shqiptar, punëtorë i thjeshtë dhe i papunë u arrestua nga policia në Venecia pasi iu gjetën disa doza kokaine, një thikë dhe 3 mijë euro. Pasi u dërgua në stacionin policor, shqiptarit iu zhvillua edhe një kontroll në banesën e tij, ku ai jetonte prej disa muaj dhe agje

No Pic available
  • 2017-02-28

Sulmi i Berlinit, policia gjermane bastis ndërtesa e xhami

Policia gjermane ka zhvilluar kontolle në më shumë se 20 prona në kryeqytet të martën në lidhje me xhaminë që frekuentohej nga tuniziani, autor i sulmit të Berlinit që vrau 12 persona dhe plagosi mbi 50 të tjerë në sulmin në tregun e Krishtlindjeve. Rreth 450 oficerë kanë bastisur a

No Pic available
  • 2017-02-27

Autori i sulmit të Berlinit me 14 identitete, flasin klientët e drogës

Shpërndante drogë, ishte i sjellshëm dhe fliste mirë italisht. Kështu e përshkruajnë 5 studentë Anis Amri, autorin e sulmit të Berlinit, për hetuesit italianë. Numrat e tyre u gjetën në celularin e tunizianit që vrau 12 veta dhe plagosi mbi 50 të tjerë me kamion në tregun e krishtli