Rezultate te kerkimit per termin: +Prek +Jakova

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] prek / docs[0] 17884 / hits[0] 20628 / keyword[1] jakova / docs[1] 635 / hits[1] 1047 /
FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave
  • 2017-05-17

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave

Nga Freskida Miloti U zhvillua edicioni i 9-të i FESTIVALIT TË POEZISË SË PABOTUME në qytetin e Shkodrës, në qytetin e poetëve të shquar të letërsisë shqipe. Ky festival vjen i veçantë në çdo edicion të tij dhe me një pjesëmarrje të gjerë edhe jashtë kufijve të Shqipërisë. M

Qemal Stafa, historia 70-vjeçare e Stadiumit Kombëtar
  • 2016-05-11

Qemal Stafa, historia 70-vjeçare e Stadiumit Kombëtar

NGA BESNIK DIZDARI Indrodukt... Me sa duket, erdhi edhe radha ime. Mbasi kanë folur, kanë kundërshtuar, kanë komentuar, kanë polemizuar, kanë akuzuar, kanë debatuar, kanë ironizuar kushedi sa të tjerë. Kësisoj të duket se jam i fundit. Ndonëse kam qenë i pari. Kam qenë i pari q

Skandalet seksuale të luftës partizane/ Letra e Tuk Jakovës: Ja lidhjet dashnore mes komandantit dhe partizanes
  • 2016-05-06

Skandalet seksuale të luftës partizane/ Letra e Tuk Jakovës: Ja lidhjet dashnore mes komandantit dhe partizanes

Hajdari dhe Aleksandara, dashuria që u kthye në ndëshkim dhe hijet  e dyshimta të përsekutimit selektiv ndaj partizanëve problematik për shokun Shpati. Si i mbrojti Fiqeret Shehu dy partizanët e dashuruar. Tri letra që japin detaje interesante të historive të dashurisë mes partiza

VIZart International Watercolor  Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani
  • 2015-11-25

VIZart International Watercolor Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani

TIRANË, 25 Nëntor/ATSH-Klajdi Musabelliu/ - "VIZart International Watercolor", Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit dhe Bienalja e parë, e cila pasi solli në Shqipëri mbi 165 artistë nga më shumë se 50 vende të botës që ngjyrosën kryeqytetin dhe mbollën edhe fidanët e parë të këtij

Gjakovarët e vlerësojnë si qyqar dhe antikombëtar planin për eleminimin fizik të kryetares së komunës
  • 2015-10-04

Gjakovarët e vlerësojnë si qyqar dhe antikombëtar planin për eleminimin fizik të kryetares së komunës

Paralajmërimi i kryetares së Gjakovës Mimoza Kusari - Lila për një plan eventual për eleminimin e saj fizik i ka shokuar të gjithë në Gjakovë, pa asnjë dallim. Intelektual, përfaqësues të shoqërisë civile dhe qytetarë të shumtë kanë thënë për "Zërin" se janë shokuar vetëm m

No Pic available
  • 2014-07-03

Koncert me muzikë klasike shqiptare në Carnegie Hall

TIRANE - Ndoshta publiku i gjerë për arsye të mungesës së vëmendjes së duhur mediatike nuk ka shumë informacion se muzika klasike e kontemporane shqiptare, si një nga arritjet e rëndësishme të kulturës sonë kombëtare, në

No Pic available
  • 2014-02-04

Besa, Besniku i skenës së humorit

Intervistë me aktorin e shquar shkodran, Besnik Çinari Të portretizosh një artist, aktor, këngëtar, shkrimtar, piktor a ndonjë sfere tjetër të artit, në përmasat e një shkrimi të tillë, nuk është e lehtë, pasi duhet të hulumtosh për jetën dhe veprimtarinë e tij. Unë si autor, p