Rezultate te kerkimit per termin: +Prel

Meta: total 428 / total_found 428 / time 0.000 / keyword[0] prel / docs[0] 428 / hits[0] 792 /
Komisioneri Publik ankimon vendimin për Donika Prelën
  • 2019-04-10

Komisioneri Publik ankimon vendimin për Donika Prelën

Institucioni i Komisionerëve Publik, institucion i pavarur i Vetingut ka ankimuar sot vendimin dhënë për Donika Prelën, Drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Komisioneri Publik kërkon që vendimin për Prelën të rishikohet nga Komisioni i Posaçëm i Apelimit. Në pretendimet e K

Donika Prela konfirmohet në krye të Krimeve të Rënda
  • 2019-02-05

Donika Prela konfirmohet në krye të Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha vendimin për Donika Prelën, drejtuesen e komanduar të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Donika Prela u rikonfirmua në krye të Krimeve të Rënda Gjatë seancës së 22 janarit, përveç blerjes së një apartamenti që u raportua se ishte blerë me çm

Prokurorja Donika Prela, e përgjuar në bisedë me bandën e Avdylajve
  • 2019-01-28

Prokurorja Donika Prela, e përgjuar në bisedë me bandën e Avdylajve

Shefja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela është në pritje të verdiktit të KPK-së për fatin e saj përballë vettingut, teksa ONM ka konstatuar probleme me pasurinë e saj dhe fshehjen e të ardhurave nga bashkëshorti, për të cilin pretendohet se ka punuar në të zezë. An

Pasuria e Prokurores, PD hedh dyshime për apartamentin e
  • 2019-01-25

Pasuria e Prokurores, PD hedh dyshime për apartamentin e

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka denoncuar sërish shkeljet që janë vërejtur në deklarimin e pasurisë së Donika Prelës. Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda paraqiti probleme me pasurinë gjatë procesit të Vettingut para Komisionit të

Vettingu për Donika Prelën, PD: Shkeli ligjin, duhet të largohet
  • 2019-01-24

Vettingu për Donika Prelën, PD: Shkeli ligjin, duhet të largohet

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata, është shprehur se drejtuesja e Krimeve të Rënda Donika Prela, duhet të largohet nga detyra pasi ka shkelur ligjin. Gjata iu referua seancës dëgjimore në KPK ndaj Prelës, ku komisioni zbuloi se për disa vite, bashkëshorti i Prelës n

Vettingu i Prokurores, ish-ministri i LSI-së vë bast për Prelën!
  • 2019-01-23

Vettingu i Prokurores, ish-ministri i LSI-së vë bast për Prelën!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është i sigurt se Donika Prela do ta kalojë Vettingun. Teksa me 29 janar Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pritet të japë vendimin për drejtuesen e Prokurorisë së  Krimeve të Rënda Donika Prela, Manjani deklaron se vë bast se ajo do ta kalojë me

Donika Prela nën ethet e vettingut
  • 2019-01-22

Donika Prela nën ethet e vettingut

Ka nisur seanca dëgjimore për drejtuesen e komanduar të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela më Komisionin e Pavarur të Kualifikimit Procesi i vettingut për Prelën është kryer nga trupa gjykuese e drejtuar nga Roland Ilia, Olsi Komici dhe Valbona Sanxhaktari. Prela ka preferuar