Rezultate te kerkimit per termin: +Premier +League

Meta: total 1000 / total_found 2464 / time 0.002 / keyword[0] premier / docs[0] 9624 / hits[0] 13496 / keyword[1] league / docs[1] 11947 / hits[1] 17392 /
Pretendimi i frikshëm i Pogbasë për rinovimin, do 500 mijë paundë në javë
  • 2019-04-05

Pretendimi i frikshëm i Pogbasë për rinovimin, do 500 mijë paundë në javë

Te Manchester United janë gati për të nisur bisedimet mbi rinovimin e  kontratës së francezit Poul Pogba, por pretendimi i 26-vjeçarit është i frikshëm, me mesfushorin që kërkon një pagë të përmirësuar prej 500 mijë paundëve në javë. Me gjigantët spanjollë të Realit që për

Liverpooli rimerr kreun, Mane njeriu i momentit! (Video)
  • 2019-03-17

Liverpooli rimerr kreun, Mane njeriu i momentit! (Video)

Liverpooli fiton me vështirësi në transfertën londineze ndaj Fulham dhe rimerr kreun e Premier League me 2 pikë më shumë se Manchester City por me një ndeshje më shumë pasi derbi i Manchesterit, mes United dhe Cityt u shty për shkak të pjesëmarrjes së dy skudrave në çerekfinalet e FA

No Pic available
  • 2019-03-10

Sterling i magjishëm, çon Manchester City-n +4 nga Liverpool

Manchester City fluturon i vetëm në krye të Premier League-s falë Raheem Sterling. Sulmuesi 24-vjeçar anglez, ish-lojtar i Liverpoolit, realizoi të tre golat e Citizen në fitoren 3-1 me Watfordin në Etihad Stadium, ku miqtë rezistuan për mrekulli në pjesën e parë. Sapo nisi e dyta, Ster

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet
  • 2019-03-07

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet

Gjithsej 16 skuadra nga 11 shtete do të vazhdojnë aventurën e tyre në edicionin e 48-të të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër dhe sezonin e 10-të, që kur ky aktivitet ka ndryshuar strukturë dhe i luan ndeshjet sipas formatit aktual, Europa League. Final

Ansi Agolli drejt Amerikës, pranë firmës me New York Cosmos
  • 2019-03-07

Ansi Agolli drejt Amerikës, pranë firmës me New York Cosmos

Ansi Agolli në tokën e premtuar. Pritet vetëm konfirmimi, por duket se e ardhmja e ish-kapitenit të përfaqësueses shqiptare do të jetë në SHBA. SportNews ka mësuar se 36-vjeçari është në bisedime me klubin e Nes York Cosmos dhe palët kanë gjetur pikën e përbashkët, mbeten vetëm p

Shkëlqen në portë, gjigandët nga Londra i qepen pas Thomas Strakoshës
  • 2019-03-07

Shkëlqen në portë, gjigandët nga Londra i qepen pas Thomas Strakoshës

Kombëtarja kuqezi nuk ka vuajtur asnjëherë për portier, por me Thomas Strakoshën që mbron katërkëndëshin duket se Shqipëria ka një engjëll mbrojtës që është luks për një ekip të rangut tonë. Portieri i Lazios prej tre sezonesh tashmë është duke shkëlqyer me fanellën bardheka

Çelsi fiton dhe ndez shpresat për vendin e katërt (Video)
  • 2019-03-03

Çelsi fiton dhe ndez shpresat për vendin e katërt (Video)

Në Premier League, përtej duelit të titullit mes Manchester City-t dhe Liverpoolit, ka edhe një garë të ashpër për vendin e katërt, pozicioni i fundit që të jep mundësinë për të luajtur në Champions League sezonin e ardhshëm. Fitorja e Chelsea-t 1-2 në fushën e Fulhamit e ndez edh