Rezultate te kerkimit per termin: +Prenk +Bib +Doda

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.912Z

Realizimi i një profecie, Rama: Prenk Bib Doda, princ i mirditorëve

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka promovuar kulturën dhe hsitorinë e Shqipërisë. Në profilin e tij në FB, kreu i ekzekutivit ka publikuar në foto të vjetër që e cilëson shumë prekëse të Fra Leonardo de Martinon, autor i veprës Harpa e një italo-arbëreshi, tek i tregon me ind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.835Z

Edi Rama përmes fotos tregon realizimin e një profecie: Prenk Bib Doda, princ i Mirditorëve e patriot deri në vdekje

Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë nuk rresht së promovuari në profilin e tij në rrjetet sociale kulturën dhe historinë e Shqipërisë. Këtë herë ka ndërthurur historinë me kulturën, teksa paraqet një foto të vjetër që e cilëson shumë prekëse të Fra’ Leonardo de Martin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.603Z

Konsulli gjerman Ju tregoj Shqiperine e viteve te luftes

e Diele 30 Nentor 20140754 am p classwp-caption-text Zbarkimi i forcave gjermane ne ShqiperiSSSAbrASSKujtimet e Dr Martin B Schliep ambasador i Gjermanise ne Tirane Shqiptaret shquhen per mikpritje dhe trimeri dhe vleresojne shume placken e luftes floririn dhe fuqine SS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.614Z

Kur Hodo bej Sokoli shpallte Pavarësinë e Shqipërisë në Shkodër më 19 prill 1880

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, Le Temps, ka botuar, të martën e 11 majit 1880, në faqen n°2, letrën kurioze, të botuar pak kohë më parë në gazetën austriake, Tageblatt, në lidhje me fjalimin e kolonelit shqiptar, Hodo Sokolit, të mbajtur gjatë shpalljes së pavarësisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.896Z

Si dështoi Princ Vidi në mbretërimin e Shqipërisë

“The New York Times” tregon rënien e Uilliam Vidit ROMË – Informacione që vijnë nga Durrësi në Shqipëri thonë se kryengritësit e kanë bombarduar sërish qytetin. Dy predha ranë fare afër Pallatit Mbretëror, i cili ruhet akoma nga ushtarë italianë. Uilliam Vidi, anëtar i një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.612Z

Hashim Thaçi në Podgoricë në 99 vjetorin e vrasjes së Isa Boletinit

Isa Boletini, atdhetari dhe njëri nga themeluesit e shtetit shqiptar, është ekzekutuar më 16 janar të vitit 1916 në Podgoricë nga forcat malazeze. E pikërisht më 16 janar (e premte), zv/kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi do të nis vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.369Z

I përjetshmi plaku i Vlorës dhe Shqipërisë

Bajram Peçi Lufta e madhe kombëtare, që u bë në shekuj nga atdhetarët shqiptarë, kulmimin e të cilës e pati në kryengritjet e viteve 1911 dhe 1912, u kurorëzua me shpalljen e pavarësisë në Vlorë, në 28 nëntor 1912. Njëri prej tyre, mbase më i madhi i kohës së tij, ishte Ismail Q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama